Závod horských kol změní dopravu v centru Hradce Králové


Ve čtvrtek 28.září 2017 se v centru Hradce Králové pojede tradiční exhibice horských kol Gočárovy schody. Závod se připravuje na odpoledne ve státní svátek, kdy je hustota dopravy nižší než v běžný pracovní den, i tak musí řidiči a obyvatelé města počítat s dopravním omezením a změnami MHD na vnitřním městském okruhu.

Změny budou platit v den závodu, ve čtvrtek 28. září, pouze v době od 15 do 21 hodin. Pro řidiče bude uzavřená třída ČSA v úseku od křižovatky s ulicí V Kopečku ke schodišti Kozinka u vjezdu do parkovacího domu Regiocentra. Objízdná trasa do ulic Rokycanova, Chmelova a do Regiocentra povede Divišovou ulicí a po Eliščině nábřeží. Na Gočárovu třídu musí řidiči přes Tyršův most a Tylovo nábřeží.

Komenského ulice bude neprůjezdná v části mezi schodištěm se „zpívajícími stromy“ u zimního stadionu až po Gočárovo schodiště naproti kasárnám. Od Moravského mostu u strojní průmyslovky se na malý městský okruh řidiči dostanou přes Orlické nábřeží ulicí Jana Koziny.

Na Velkém náměstí bude automobilový provoz omezený od mariánského sloupu směrem k Bílé věži až po třídu ČSA. Uzavřené tedy budou ulice Karla Tomana, Rokitanského či výjezd z náměstí ulicí V Kopečku. Během platnosti těchto dopravních změn dojde k dočasnému zrušení jednosměrného provozu v Mýtské ulici, aby bylo možné zajistit výjezd z Velkého a Malého náměstí.

Ve čtvrtek odpoledne budou jezdit jinak i některé linky MHD. V obou směrech nebudou zajíždět na zastávky Adalbertinum, Komenského a Zimní stadion, ve směru do centra nebude v provozu zastávka Heyrovského. Nová náhradní zastávka bude u budovy krajského soudu, kde zastaví všechny projíždějící linky. Linky, které jezdí z Ulrichova náměstí k Adalbertinu, pojedou přes zastávku Muzeum. Linky, které jezdí po vnitřním městském okruhu ulicemi ČSA nebo Komenského k zimnímu stadionu, budou trasu objíždět přes zastávku u koupaliště Flošna a druhý městský okruh.

Více na IZdoprava.cz ->   Bratislava bude mít letecké spojení s gruzínským městem Tbilisi

Kompletní změny v MHD najdete http://www.dpmhk.cz/common/cms_files/zmeny_v_doprave/2017_09_28_UC_Go%C4%8D%C3%A1rovy%20schody.pdf

Vše k závodům Gočárovy schody jsou na http://www.novacup.cz/gocarovy-schody/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,55376 s | počet dotazů: 213 | paměť: 29093 KB. | 06.12.2023 - 23:00:18