Zámek ve středu kruhového objezdu


n200708191351 P8160887
0 0 votes
Hodnocení článku

Jako inspiraci pro projektanty a zastupitele obcí při plánování okružních křižovatek přinášíme originální řešení. Zeleň a fontány? To není nic nového! V Náměšti na Hané si pořídili zámek. Foto v článku.Při příjezdu k zámku přivítá řidiče příkazová dopravní značka – Kruhový objezd (C1) a značka upravující přednost v jízdě – Dej přednost v jízdě (P4). Zámecká budova je umístěna ve středu kruhové zahrady, kolem které vede komunikace s chodníkem a osvětlením. A tak se zcela přirozeně naskytla možnost řešit vedení dopravy jako po kruhovém objezdu s odbočením na prostor pro parkování i s vjezdy k soukromým objektům.

Náměšť na Hané - kruhový objezd Náměšť na Hané - kruhový objezd

Parkování je na volném prostranství před hlavním vchodem do zámku – bez poplatku!

Náměšť na Hané - vchod do zámeckého areálu Náměšť na Hané - parkovací plocha

V zámku je umístěna výstava kočárů a kočárků. Tedy taky tak trochu dopravní tématika.

Výstava kočárů - Náměśť na Hané Výstava kočárů - Náměśť na Hané

Zámek Náměšť na Hané postavil v období po roce 1766 Ferdinand Bonaventura hrabě Harrach zámek na území nad městečkem a nedaleko zříceniny starého hradu. Již v té době vznikl kolem zámecké budovy kruhový park. Kolem vede cesta, ze které se rozbíhají do čtyř světových stran lipové aleje. Poslední úpravy zámeckého parku byly provedeny v době, kdy patřil zámek rodině Františka Ottahala. Kolem zámeckého parku byla postavena zídka a v parku byla postavena kolonáda, jezírko a bazén. Po válce byl majetek zkonfiskován na základě Benešových dekretů (17.6.1945).

V současné době je zámek majetkem Městyse Náměšť na Hané ( od 1.7.2000). Na zámku se konají výstavy, svatby. Více informací o zámku ZDE.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,05619 s | počet dotazů: 201 | paměť: 24299 KB. | 25.06.2024 - 23:48:41