Začínají stavební práce na pražských cyklostezkách


Cyklisté v Praze se mohou těšit na další kilometry komunikací upravených pro cyklistický provoz. V pátek 21. března 2014 začne výstavba etapy 1B cyklostezky Záběhlice – Hostivař. Jedná se o stavbu cyklotrasy v délce 1548 m s průběhem trasy v návaznosti na ul. Záběhlická – Na Botiči – Podle náhonu – K vodě – podél tenisového areálu – křižovatka Ke Spořilovu x U Záběhlického zámku.

Projekt řeší navýšení stávající obslužné komunikace, výstavbu nové lávky pro pěší a cyklisty a zpevnění a úpravu stávajících povrchů pěšin a cest. Šířka cyklotrasy bude proměnlivá 3,5 – 4,5 m a to v závislosti na prostorových možnostech. Plánovaný povrch je v celé délce zpevněný asfaltový, obruby chodníkové a u navazujících úseků bude obruba silniční.

Další zahajovanou stavbou je 3. etapa cyklostezky Zbraslav – Jarov, která začne v pondělí 24. března 2014. Cyklostezka se nachází na pravém břehu Vltavy a bude mít smíšený provoz pro chodce a cyklisty. Je navržena jako dvoupruhová obousměrná komunikace, která bude provedena z živičného povrchu a z obou stran lemována zapuštěnými sadovými obrubníky. Celková šířka komunikace je 3,00 m, při čemž šířka jednoho jízdního pruhu je 1,50 m. Po obou stranách bude nezpevněná krajnice šířky 0,50 m. Celková délka 3. etapy je 953m a končí na hranici hl. m. Prahy, kde se napojí na plánovanou cyklostezku ve Středočeském kraji vedoucí do Vraného nad Vltavou.

„Díky dobrým klimatickým podmínkám startujeme stavby dalšího úseku cyklostezky Záběhlice – Hostivař a 3. etapy cyklostezky Zbraslav – Jarov o pár týdnů dřív. Pro tento rok to samozřejmě nejsou jediné stavební akce v oblasti rozvoje cyklistiky v hlavním městě. Celkově máme na tento rok v rozpočtu 30 mil. Kč, “ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK.

 

 

Zdroj: TSK Praha


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,59916 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20385 KB. | 25.05.2024 - 01:02:08