V Praze platí nová pravidla pro řidiče taxislužby


Od 1. ledna 2014 se změnila vyhláška, která upravuje pravidla ověřování znalostí řidičů taxislužby na území Hlavního města Prahy. Jedna ze zásadních změn se týká ustanovení podmínky platnosti osvědčení řidiče pro přihlášení ke zkoušce. „Řidič taxislužby ztratí osvědčení, jakmile přestane být spolehlivý. To se stane v případě, že mu byla například v posledních 5 letech dvakrát nebo vícekrát uložena sankce za přestupek z důvodu poškození cestujícího na ceně jízdného nebo porušení cenových předpisů,“ připomněl radní Lukáš Manhart.

Pokud se chce řidič k provozování taxislužby vrátit, musí znovu absolvovat povinnou zkoušku. Tato nová podmínka zajišťuje, že bude řidič skládat zkoušku v okamžiku, kdy v testu nastavené otázky, právní předpisy a místopis budou odpovídat době, kdy hodlá řidič znovu zahájit výkon práce řidiče taxislužby. Mezi další změny patří např. povinnost prokázat se u zkoušky dvěma platnými průkazy. Mění se poměr otázek v testu – obsahuje nyní 30 otázek z místopisu a 30 otázek z právních předpisů. Pokud řidič neuspěje u zkoušky, může podat sice stejně jako dosud přihlášku k opravné zkoušce okamžitě, ale její termín bude určen nejdříve za měsíc od podání přihlášky. Nikoli tedy na nejbližší termín, jak tomu bylo dříve, a to s ohledem na poskytnutí dostatečného času na přípravu na opravnou zkoušku.

Plné znění obecně závazné vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 23/1998 Sb. hl. m. Prahy, o ověřování znalostí řidičů taxislužby na území hlavního města Prahy, ve znění pozdějších předpisů, (č. 18/2013) – je k dispozici na portálu www.praha.eu na Úřední desce Magistrátu hl. m. Prahy v právních předpisech.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15563 s | počet dotazů: 199 | paměť: 24323 KB. | 20.06.2024 - 17:30:41