V Pardubicích věnují pozornost bezpečnosti malých školáků


n200803050922 policie prechod pce denik clanek solo
0 0 votes
Hodnocení článku

Od počátku roku 2008 hlídají na nejnebezpečnějších a nejfrekventovanějších přechodech v Pardubicích kromě strážníků také dobrovolníci. Do konce školního roku se systém bude ověřovat. Foto v článku.

Městská policie má čtyři pomocníky, kteří dostávají za svou službu měsíčně 1000,- Kč. Pomocníci jsou oblečeni do oranžových vest s nápisem „Škola“, jsou proškoleni a dohlíží ve dvojici se strážníkem na určitý přechod. Kombinované hlídky jsou veřejností přijímány kladně a pomocníci mají u chodců i řidičů respekt.

Pardubice - přechod pro chodce s policejní hlídkou Pardubice - přechod pro chodce

Mimo tyto kombinované hlídky regulují bezpečnost na pardubických přechodech, zejména v okolí škol, dvojčlenné hlídky strážníků již několik let a to v době před zahájením školního vyučování. Požadavky na takto hlídané přechody jsou však vyšší než je možné zajistit se stávajícím počtem strážníků. Využití dobrovolníků by mohla být jedna z možností rozšířit tuto službu. S využitím proškolených dobrovolníku se začalo v Kolíně již od září 2007- viz. článek . S využitím pomocníků pro zajištění bezpečnosti školáků mají zkušenosti i v Brně a Opavě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09898 s | počet dotazů: 204 | paměť: 24479 KB. | 12.04.2024 - 18:34:34