V Ostravě vznikne muzeum dopravní techniky


Nové muzeum využije rozsáhlou sbírku exponátů shromážděných Dopravním podnikem Ostrava a potenciálu dopravních nadšenců, kteří se o ni starají. Vznikne poblíž Hlavního nádraží v Přívoze, v lokalitě vymezené ulicemi Wattovou a Špálovou, kde město v minulých letech vykoupilo a zcelilo pozemky zastavěné technickými objekty. Poslední se mu podařilo získat za cenu 20 milionů korun koncem loňského roku. Plánovaná výstavba muzea díky tomu nabízí také ojedinělou šanci na otevření prostoru mezi hlavním nádražím a náměstím Svatopluka Čecha a zatraktivnění této části města.

Veřejnou zakázku na vyhotovení konceptu muzea dopravní techniky, dokumentaci pro jeho vybavení a výkon činnosti koordinátora za maximálně 2 miliony korun bez DPH schválila rada města 18. dubna. K podání nabídky budou osloveny kanceláře z České republiky i ze zahraničí, mezi jinými například Josef Pleskot, který již realizoval v Ostravě několik úspěšných projektů. Mezi vytipovaná zahraniční pracoviště patří studia z Berlína, Schwaig bei Nürnbergu, Bergeijku a Vídně. Nabídku však může poslat neomezený počet zájemců.

Zadávací podmínky jsou zveřejněny v českém a anglickém jazyce od 24. 4. na profilu zadavatele: https://verejnezakazky.ostrava.cz/detail/11613. Lhůta pro podání nabídek je stanovena na 31. července 2017 do 13 hodin.

„Podstavou této veřejné zakázky je, že nehledáme autory stavebních řešení, ale autory náplně, konceptu muzea, které by mělo být unikátní a atraktivní nejen pro občany Ostravy, ale také pro její návštěvníky, kteří by tak měli další důvod do Ostravy přijet.

Zdroj: MO


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Ministerstvo dopravy vypsalo soutěž na mýtný systém po roce 2019

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,70725 s | počet dotazů: 225 | paměť: 29072 KB. | 08.12.2023 - 20:57:38