V okolí Kašperských hor se bude realizovat projekt obnovy stromořadí


0 0 votes
Hodnocení článku

Klatovská Správa a údržba silnic plánuje obnovu, úpravu a regeneraci stromů u zhruba 200 kilometrů krajských silnic. Pro ojedinělý projekt získala finanční podporu ve výši 20 milionů korun z fondů EU.

Kácení stromů kolem silnic se často stává předmětem sporů mezi silničáři a ekology. Silničáři mají za zajistit údržbu komunikace a přilehlého okolí s ohledem na bezpečnost uživatelů. S tím souvisí i údržba silniční zeleně včetně stromů, které bývají často umístěné v nebezpečné blízkosti kraje vozovky a především svým stářím a stavem mohou ohrožovat řidiče i cyklisty. Klatovští silničáři si nechali na středisku Kašperské Hory, které zahrnuje i okolí Modravy, Horské Kvildy a Srní, provést inventuru a pasportizaci stromů kolem krajských silnic II. a III. třídy. Stav stromů byl ohodnocen v bodové stupnici, kdy čtvrtá a pátá kategorie vyžaduje okamžité řešení. Silničáři projektem uspěli u Státního fondu životního prostředí a získali také dotaci z fondů EU.

Úprava stromořadí bude zahájena během letošního podzimu a pokračovat by měla i během roku příštího. Podle invetůry by se mělo odstranit cca 1000 špatných a nebezpečných stromů a stejný počet čeká odborný regenerační průřez. Dále se vysadí 1000 nových stromů tam, kde to je bezpečné pro silniční provoz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13460 s | počet dotazů: 189 | paměť: 24341 KB. | 16.07.2024 - 06:10:20