V krajích vzrůstá zájem o leteckou dopravu


0 0 votes
Hodnocení článku

Letiště Leoše Janáčka v Ostravě ohlásilo nárůst cestujících o 14 % za poslední čtyři měsíce. Po dokončení rekonstrukce světelného zařízení, která bude dokončena na podzim, bude možné využívat celou délku 3 500 metrů dlouhé vzletové dráhy a počítá se s dalším zvýšením počtu odbavených cestujících. Moravskoslezský kraj může být s investicemi vloženými do úprava letiště spokojený.

Na nezájem o letecké spojení si nemůže stěžovat ani Karlovarský kraj. Mezinárodní letiště v Karlových Varech  umožňuje pravidelné spojení na pěti linkách do Moskvy a jedné lince do Petrohradu. Chartrové lety jsou během sezóny zajišťovány také do turecké Atálye, na Rhodos, Krétu, do Egypta a do tuniského Monastyru. Příletová hala prošla rekonstrukcí jejíž celkové náklady dosáhly 56 milionů korun. V únoru 2008 začala stavba nové haly za 91,8 milionu korun. Karlovarský kraj počítá na pokrytí výdajů s dotací z Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad. Předpokládaný termín uvedení do provozu je duben 2009. Po dokončení druhého terminálu dokáže letiště odbavit až půl milionu cestujících za rok a to je 8x více, než byl počet cestujících v minulém roce. 

Zájem o leteckou dopravu se postupně zvyšuje a s nárůstem cestujících počítá i letiště Praha Ruzyně, kde nový terminál umožňuje svou kapacitou zvyšování odbavených cestujích i příštích několika letech.

Pro porovnání s plánovaným počtem odbavených cestujích v nové hale v Karlových Varech  uvádím rekordní počet odbavených cestujících v roce 2004 na Letišti Praha Ruzyně v měsíci červenec, srpen a září s měsíčním průměrem přes jeden milión.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,93934 s | počet dotazů: 197 | paměť: 24435 KB. | 23.06.2024 - 23:56:31