Stavba tramvajové trati dočasně upraví dopravu v Olomouci


Rychlými změnami prochází vývoj dopravních omezení a opatření v souvislosti se stavbou tramvajové trati na Nové Sady. Od začátku srpna proběhnou postupně dvě uzavírky v ulici Rooseveltova. Dopravní opatření ovlivní jak individuální dopravu i linky MHD.

Od pátku 2. srpna 15 hodin do pondělí 5. srpna do 6 hodin ráno dojde k úplné uzavírce části Rooseveltovy ulice v místě železničního přejezdu s tratí číslo 275 (Olomouc – Senice na Hané), kdy SŽDČ využívá přerušení provozu na uvedené trati z důvodu výstavby nového železničního přejezdu. Objízdná trasa ve směru do centra města je stanovena následovně: Velkomoravská – Schweitzerova – Polská. Do úterý 6. srpna do 18 hodin bude silniční provoz na uvedeném přejezdu omezen, kdy bude umožněn průjezd vždy pouze jedním jízdním pruhem.

Od 5. srpna do 15. září bude zcela uzavřen jiný krátký úsek Rooseveltovy ulice, konkrétně mezi křižovatkami s Velkomoravskou a Zikovou ulicí. Objízdná trasa ve směru od ulice Trnkova je stanovena následovně: Rooseveltova – Střední Novosadská – Slavoníská – Schweitzerova – Velkomoravská.

Veškerá dopravní omezení by podle harmonogramu zhotovitelského sdružení firem měla skončit v polovině září.

V pondělí 5. 8. bude uvedena do provozu provizorní zastávka Velkomoravská ve směru na Hlavní nádrží, a to v prostoru nynějšího pravého odbočovacího pruhu komunikace ulice Velkomoravská před křižovatkou s ulicí Rooseveltova (tento odbočovací pruh nebude po dobu zavírky Rooseveltovy sloužit k dopravě, takže jej lze využít k umístění zastávky). Dopravní podnik města Olomouce současně upozorňuje, že v době vedení linek po objízdných trasách a stavební činnosti v oblasti bude pravděpodobně docházet ke zpoždění spojů.

OPATŘENÍ V PROVOZU MHD

Uzavírka ul. Rooseveltova od 2.8. do 4.8. – změny pro autobusové linky 14, 50 a 52

Autobusové linky č. 14 a 50 budou mezi zastávkami Tržnice a U Učiliště vedeny po objízdné trase ulicemi Tř. Svobody, Polská, Schweitzerova, Velkomoravská a Rooseveltova. Zastávky Rooseveltova a Nové Sady, sokolovna nebudou autobusovými linkami č. 14 a 50 obsluhovány a budou nahrazeny zastávkou Smetanovy sady na objízdné trase. První spoje po objízdně trase na lince č. 14: 14.36 hod. ze zast. Panelárna, 14.50 hod. ze zast. Čistička.

Autobusová linka č. 52 bude mezi zastávkami Tržnice a Vejdovského vedena po objízdné trase ulicemi Tř. Svobody, Polská, Schweitzerova, Velkomoravská, Holická, Tovární, Vejdovského a Tř. Kosmonautů. Zastávka Nové Sady, sokolovna nebude autobusovou linkou č. 52 obsluhována. Navíc bude obsloužena zast. Zenit na objízdné trase. Nadále je v platnosti neobsluhování zastávky Velkomoravská (TZ 015-13).

Úplná uzavírka ul. Rooseveltova – změna pro autobusový provoz – linky č. 10, 111, 14, 23, 29, 50, 51 a 52

V termínu od 5. 8. do 15. 9. 2013 bude z důvodu výstavby tramvajové tratě přes komunikaci ul. Rooseveltova probíhat úplná uzavírka této komunikace mezi křižovatkami s ul. Velkomoravská a Zikova.

Změny v autobusovém provozu:

od 5. 8. do 6. 8. 2013

Autobusové linky č. 14 a 50 budou mezi zastávkami Tržnice a U Rybářského stavu vedeny po objízdné trase ulicemi Tř. Svobody, Polská, Schweitzerova, Zikova a Střední novosadská. Zastávky Rooseveltova; Nové Sady, sokolovna a U Učiliště nebudou autobusovými linkami č. 14 a 50 obsluhovány a budou nahrazeny zastávkami Smetanovy sady a Zikova na objízdné trase.

Autobusová linka č. 52 bude mezi zastávkami Tržnice a Vejdovského vedena po objízdné trase ulicemi Tř. Svobody, Polská, Schweitzerova, Velkomoravská, Holická, Tovární, Vejdovského a Tř. Kosmonautů. Zastávka Nové Sady, sokolovna nebude autobusovou linkou č. 52 obsluhována. Navíc bude obsloužena zast. Zenit na objízdné trase. Zastávka Velkomoravská nebude nadále obsluhována.

od 7. 8. do 15. 9. 2013

Autobusové linky č. 14 a 50 budou mezi zastávkami Nové Sady, sokolovna a U Rybářského stavu vedeny po objízdné trase ulicemi Rooseveltova,Velkomoravská, Schweitzerova, Zikova a Střední novosadská. Zastávka U Učiliště nebude autobusovými linkami č. 14 a 50 obsluhována a bude nahrazena zastávkou Zikova na objízdné trase.

navíc od 5. 8. do 15. 9. 2013

Autobusová linka č. 10 bude mezi zastávkami Hotelový dům/Zenit a Autobusové nádraží podchod vedena po objízdné trase ulicemi Velkomoravská a Tovární. Zastávky Povel, škola, Zikova a U Učiliště nebudou autobusovou linkou č. 10 obsluhovány a budou nahrazeny zastávkami Zenit a Velkomoravská na objízdné trase.

Autobusová linka č. 111 bude mezi zastávkami Jílová a Hlavní nádraží vedena po objízdné trase ulicemi Kmochova, Junácká, Hněvotínská, Albertova, Velkomoravská, Tovární a Jeremenkova. Zastávky Povel, škola a Zikova nebudou autobusovou linkou č. 111 obsluhovány a budou nahrazeny zastávkami Zenit a Velkomoravská na objízdné trase.

Autobusová linka č. 23 bude mezi zastávkami U Teplárny – Povel, škola – U Teplárny vedena po objízdné trase ulicemi Holická, Babíčkova, Velkomoravská, Rooseveltova, Polská, Schweitzerova, Velkomoravská a Holická. Zastávky U Učiliště, Zikova a Povel, škola nebudou autobusovou linkou č. 23 obsluhovány a budou nahrazeny zastávkou Nové Sady, sokolovna na objízdné trase.
Spoje ukončené dle platného jízdního řádu na zast. Povel, škola budou po obsloužení zastávky Nové Sady, sokolovna ukončeny na zastávce Zenit směr Dvořákova.

Autobusová linka č. 29 (spoj s odj. v 7.19 hod. ze zast. Zikova) bude vedena až ze zastávky Nové Sady, sokolovna. Zastávky U Učiliště a Zikova nebudou autobusovou linkou č. 29 obsluhovány.

Autobusová linka č. 51 obslouží všechny zastávky dle platného jízdního řádu včetně provizorní zastávky Velkomoravská.

Upozornění pro cestující:

V důsledku vedení linek po objízdných trasách a stavební činnosti v oblasti bude docházet ke zpoždění spojů.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,21169 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20252 KB. | 17.07.2024 - 23:59:19