Společnost Škoda Transportation vyrobila první tramvaj pro Turecko


Novou moderní 100% nízkopodlažní tramvaj 28T  vyrobila společnost Škoda Transportation pro město Konya. V současné době je nová tramvaj připravená ke zkouškám, které budou probíhat už v Turecku. Celkem bude do Turecka dodáno šedesát moderních vozidel. Moderní obousměrná tramvaj 28T v sobě spojuje vlastnosti příměstské jednotky, metra a tramvaje. Tramvaj má pět článků a je 32,5 metrů dlouhá. Na tramvaji je unikátní především design, přičemž zdrojem inspirace byly motivy islámské architektury a světová jedinečnost města Konya – tančící derviši. Zcela jiná koncepce je také využita u vnitřního osvětlení. Cestující se mohou těšit i na zabudovanou Wi-Fi.

„Vozidla pro Konyu mohou jezdit spojené dvě dohromady jako vlak, mají vyšší pevnost a jsou vybavena automatickým spřáhlem pro snadnější spojení. Z důvodu plánovaného provozu ve 4,5 km dlouhém tunelu je tramvaj konstruována jako podpovrchová, tedy jako lehké metro. Z tohoto důvodu jsou také použity materiály splňující vyšší protipožární bezpečnost,“ doplňuje Jaroslav Kulhánek, hlavní inženýr projektu.

Do plně nízkopodlažního vozidla se vejde až 364 cestujících. Snadný nástup a výstup i pro osoby se sníženou pohyblivostí umožňuje také nízká nástupní hrana. „Provoz v klimaticky těžších podmínkách také zvýšil nároky na klimatizaci, která je přizpůsobená klimatickému pásmu v Turecku. V souvislosti s tím bylo také nutné překonstruovat celou stropní partii,“ podotýká projektový manažer Václav Petr.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,07861 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20404 KB. | 24.05.2024 - 17:41:11