Škoda Transportation bude dodavatelem tramvají do německé spolkové země Braniborsko


1537 skoda frankfurt 2
0 0 votes
Hodnocení článku

Tramvaje Škoda ForCity Plus si objednaly dohromady města Frankfurt nad Odrou, Branibor nad Havolou a Chotěbuz (Frankfurt (Oder), Brandenburg an der Havel a Cottbus). Tradiční česká značka zvítězila v celoevropském výběrovém řízení, které bylo ojedinělé tím, že ho vyhlásily společně tři dopravní podniky. Škoda dodá celkem 24 vozidel s opcí na dalších 21. Celková hodnota kontraktu dosahuje téměř 3 miliard korun. Jedná se o první výběrové řízení, kdy zadavatelé poptávali technicky identická vozidla, ale pro tři výrazně odlišná města. Nová vozidla Škoda ForCity Plus nahradí stávající vysokopodlažní tramvaje, které se ve zmíněných městech blíží ke konci svojí životnosti. Vozidla budou dodávána ve dvou šířkách, protože navzdory velkému počtu identických požadavků a podmínek existuje také řada individuálních požadavků jednotlivých měst. Třináct z 24 objednaných vozidel poputuje do Frankfurtu, čtyři plus případně osm dalších z opce do Braniboru a zbývajících sedm plus třináct z opce si objednala Chotěbuz. Díky novým tramvajím se zvýší atraktivita veřejné dopravy ve všech třech městech. Tramvaje Škoda ForCity Plus budou nízkopodlažní a jsou tedy ideální i pro osoby se sníženou pohyblivostí. Nová vozidla budou nabízet veškeré komfortní prvky, klimatizaci, snadné nastupování, multifunkční prostory pro kočárky, kola atd.

Pro skupinu Škoda Transportation to znamená další úspěch v Braniborsku, kde již jezdí nízkopodlažní tramvaje v Schöneiche-Rüdersdorf. Kromě toho je 14 tramvají Škoda ForCity Classic v provozu v Saské Kamenici (Chemnitz) a aktuálně probíhá zakázka nízkopodlažních tramvají ForCity Smart pro města Mannheim, Heidelberg, Ludwigshafen a Bonn.

„Je to již sedm let, co jsme učinili strategické rozhodnutí a založením dceřiné společnosti jsme začali budovat růstovou strategii na německém trhu. I díky tomu jsme obstáli v unikátním výběrovém řízení na tramvaje pro tři města, což bylo v Německu poprvé. Zákazník získá nejnovější přírůstek z rodiny Škoda ForCity Plus, jímž je částečně nízkopodlažní jednosměrná tramvaj se třemi články, dvěma hnacími otočnými podvozky a jedním běžným neotočným podvozkem. Nová zakázka podtrhuje smysl našich dlouhodobých investic do vývoje a zlepšování úrovně našich tramvají, které jsou díky tomu vhodné pro moderní dopravu v celé Evropě,“ říká Zdeněk Majer, člen představenstva a Senior Viceprezident pro Obchod skupiny Škoda Transportation.

Zdroj, foto:ŠKODA TRANSPORTATION a.s.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 3,80222 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20174 KB. | 14.07.2024 - 11:48:15