Společnost Siemens Mobility získala významnou zakázku ve střední Anglii


Konsorcium měst Warwickshire, Coventry a Nottingham vybralo společnost Siemens Mobility jako dodavatele pro zajištění údržby křižovatek vybavených světelně signalizačním zařízením (SSZ). Smlouva uzavřená 1. dubna 2020 na dobu pěti let navazuje na předchozí více než dvacetiletou úspěšnou spolupráci. Region střední Anglie představuje významnou součást britské dopravní infrastruktury. Během příštích tří let se však očekává rostoucí zatížení místní dopravní sítě kvůli plánovaným dopravním stavbám nebo kulturně sportovním akcím. Patří mezi ně například Hry Commonwealthu pro rok 2022 konané v Birminghamu, vyhlášení Coventry Městem kultury v roce 2021 či dopad projektu výstavby vysokorychlostní železnice (HS2). Siemens Mobility bude odpovídat především za běžnou údržbu a pravidelné roční revize 973 křižovatek SSZ v celém regionu a zároveň se zaměří na veškerou komunikační infrastrukturu. Instalace případných dalších SSZ budou probíhat na základě provozních požadavků jednotlivých měst, a to formou nové výstavby nebo modernizací stávající technologie. Společnost Siemens Mobility bude mít zároveň příležitost zavést do měst další inteligentní dopravní systémy, např. pro řízení a správu parkovišť, proměnné dopravní značení či systémy pro automatické rozpoznávání registračních značek.

V České republice se nachází největší vývojové centrum Inteligentních dopravních systémů společnosti Siemens Mobility. Právě v brněnské pobočce vzniká software k řízení silniční dopravy pro celý svět, konkrétně se jedná o produkty Sitraffic Scala a Road Side Unit. V Čechách vyvinuté systémy dnes řídí dopravu například na americkém Manhattanu.

Systém Sitraffic Scala je aplikace pro monitorování a řízení dopravy ve městech. Slouží k monitorování a řízení křižovatek světelné signalizace, stejně tak jako ke sběru dopravních dat. Dokáže efektivně využít novou generaci řadičů, které automaticky řídí křižovatku. Umí pracovat s řadiči od různých dodavatelů a pracuje na evropsky uznávaném komunikačním rozhraní.

Road Side Unit jsou jednotky poskytující klíčová data pro přesnější představu o aktuální dopravní situaci, umožňují účinnější řízení dopravy, výrazné snížení počtu nehod a ještě větší snížení emisí, než je dosud možné. Jsou schopny přenášet údaje o červeném nebo zeleném načasování na křižovatkách, doporučené rychlosti, překážkách v komunikaci či informace o dopravních nehodách. Umožňují komunikaci mezi autem a okolní infrastrukturou.

Zdroj: Siemens

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,82647 s | počet dotazů: 203 | paměť: 22196 KB. | 16.07.2024 - 05:42:12