Společnost Amey získala smlouvu na správu silnic v jihovýchodním Skotsku


P4070165 300x224 1
ilustrační foto

ilustrační foto

Transport Scotland podepsala se společností  Amey  smlouvu  silnice a dálnic v jihovýchodní Skotsko o délce více než 885 km (550 mil) po dobu šesti let. Firma bude dále zodpovědná za správu a údržbu trasy přes  centrální Skotsko, Lothians a Scottish Borders, včetně obchvatu města Edinburghu a dlouhý úsek dálnice M8, která spojuje Glasgow a Edinburgh.

Mel Ewell, generální ředitel Amey, řekl: „Transport  Skotska je klíčový klient společnosti Amey a jsme rádi, že se vybudoval dlouholetý vztah pro zajištění efektivní správy a údržby infrastruktury i služby pro účastníky silničního provozu. Jako zástupce firmy jsem si vědom, jak je důležité zajistit dobře fungující silniční sítě pro podporu místní ekonomiky a dosažení ekonomického  růstu. “

Ministr dopravy Keith Brown řekl: „Naše dálnice a silnice třídy A mají zásadní význam pro  hospodářský růst. Proto jsou potřeba dobře udržované průjezdné trasy, které zajistí spolehlivé cestovní doby pro převoz zboží a služeb. Transport Skotsko má značné zkušenosti se společností Amey a těším se, že budeme pokračovat ve spolupráci v jihovýchodní části země. V rozsahu zakázky je zahrnuta správa  silniční sítě a take to, aby byly  trasy bezpečné a dobře udržované. Amey bude také provádět zimní údržbu, čištění  a opravy osvětlení dálnic a světelných  signalizace.”

Amey je jednou s firem, která nabízí různé formy veřejných a regulovaných služeb. Firmu založil v roce 1921 William Amey  v Oxfordshire. V roce 1959 začala firma dodávat  štěrk na stavby M1 mezi Londýnem a Birmingham.  V roce 1995 přijala  společnost strategické rozhodnutí  zaměřit se na poskytování podpůrných služeb.  Následně se nabídka služeb rozrostla o železniční a silniční poradenství a správu.

Zdroj:WorldHighways.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,88511 s | počet dotazů: 193 | paměť: 24239 KB. | 16.07.2024 - 06:06:57