Přístav České Vrbné: Oáza pro milovníky vodních radovánek


0 0 votes
Hodnocení článku

České Vrbné, malebné místo obklopené překrásnou přírodou, se může pyšnit jedním z nejmodernějších a nejpohodlnějších přístavů pro malá plavidla. Přístav České Vrbné nabízí 27 stání pro malá plavidla, z nichž 13 jsou určena pro lodě o délce až 12 metrů a dalších 14 pro plavidla s délkou do 9 metrů. To vše se nachází před vodní komorou České Vrbné, což zajišťuje snadný přístup a pohodlné možnosti pro vodní dobrodružství.

Jednou z klíčových výhod tohoto přístavu je jeho schopnost poskytovat bezpečné stání pro malé lodě za různých vodních podmínek. Bez ohledu na výšku vodní hladiny nebo plavební sezónu mohou majitelé 27 plavidel, z toho minimálně dvou osobních lodí, spolehnout na bezpečné a spolehlivé uložení svých lodí. To je zejména důležité v období vysokých vodních stavů, kdy je péči o plavidlo třeba věnovat zvýšenou pozornost.

Přístav České Vrbné se může pyšnit kvalitním zázemím pro provoz lodí a servisním centrem. V budově kapitanátu, která slouží jako správní centrum přístavu, najdeme nejen sídlo správy přístavu, ale také sprchu a sociální zařízení pro pohodlí návštěvníků. Tato infrastruktura přispívá k celkovému komfortu a uspokojení potřeb návštěvníků přístavu.

Všechna stání jsou vybavena přípojkou elektřiny a vody, což umožňuje snadnou obsluhu plavidel. Samoobslužné odběrné sloupce jsou praktickým řešením pro majitele lodí, kteří si chtějí zajistit pohodlnou a bezstarostnou plavbu. K dispozici je také skluz pro lodě a jeřáb s nosností 10 t, který lze využít po předchozí domluvě se správcem přístavu. To umožňuje snadné manipulace s plavidly a zajišťuje, že majitelé lodí mají k dispozici veškeré potřebné prostředky pro údržbu svých lodí.

Servisní centrum přístavu je dalším skvělým přínosem. Zde lze odčerpat odpadní a nádní vody, což přispívá k udržitelnosti a ekologičnosti provozu přístavu. Do budoucna je také plánována čerpací stanice pohonných hmot, což přidává na pohodlí a komplexnosti nabídky přístavu.

Jedním z unikátních prvků přístavu je sklopný most, který umožňuje plynulý přechod mezi vodní a pozemní dopravou. S výškou až 5,25 m dokáže most uspokojit potřeby lodí různých rozměrů. Jeho funkce je inteligentně navržena tak, aby byl standardně sklopen, a zdvíhal se pouze v případě průjezdu lodě vyšší než 2,9 m. Tato inovativní technologie je ovládána intercomem umístěným na čekacím stání plavební komory nebo u výjezdu z přístavu, což zajišťuje efektivní a bezpečný provoz mostu.

Celkově lze říci, že Přístav České Vrbné je skvělým příkladem moderního a funkčního zařízení pro milovníky vodních radovánek. S jeho komplexním zázemím, servisním centrem a unikátními prvky se stal oblíbeným místem pro majitele malých plavidel, kteří ocení bezpečnost, pohodlí a ekologičnost provozu.


Zdroj: Kudy z nudy & Česká Wikipedie
Foto: Tomáš Kolařík /  Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 DEED


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,34690 s | počet dotazů: 203 | paměť: 24447 KB. | 12.07.2024 - 22:25:24