Praha hledá rychlé řešení dopravní situace u výjezdu z tunelu Blanka


PB275481 300x225
0 0 votes
Hodnocení článku

Žofínské dopravní fórum 27.11.2012

Na dnešním Žofínském fóru věnovaném dopravě přednesl náměstek primátora hl.m.Prahy Josef Nosek variantu na variantní řešení propojení městského okruhu.  V pondělí se oslavovala prorážka tunelů trasy metra A a dnes se pozornost přesunula zpět na sledovanou stavbu komplexu tunelu Blanka.  Respektive na řešení situace, až se otevře tunel Blanka v místě jeho ukončení u ulice v Holešovičkách.

Jak se dá předejít dopravním komplikacím v uvedeném místě a kam bude proud vozidel z tunelu Blanka nasměrován? Původně město počítalo s tím, že na Blanku naváže další tunel Blanka II., který propojí Tróju s Jižní spojkou. Dnes se ale ukazuje, že to nebude v dohledné době z finančních důvodů možné. Proto náměstek primátora pro oblast dopravy Josef Nosek přednesl alternativní řešení městského okruhu, které pomůže do pěti let vyřešit největší dopravní problémy a jehož cena bude čtvrtinová. Původně navrhovaný tunel, který měl být pokračováním Blanky, by vedl z Pelc Tyrolky pod Balabenkou, Žizkovem a Malešicemi k Jižní spojce, na kterou by se napojil za Lanovým mostem. Městský okruh by se tak finálně uzavřel. Odhadované náklady na jeho stavbu jsou minimálně 40 miliard korun, samotná doba výstavby je odhadovaná na 10 – 15 let.

Navrhovaná nová varianta v ceně do 9 miliard a je realizovatelná poměrně rychle. Jediná rychlá trasa vede ulicemi V Holešovičkách – Liberecká – Kbelská – Průmyslová. V ulici V Holešovičkách  by se tranzitní doprava svedla  pod zem. Pod současnou silnicí vznikne hloubený tunel se čtyřmi pruhy, na povrchu by měla zůstat jen cyklostezka, jeden pruh pro auta a vozidla MHD, a z dnešní dálnice se tak opět stane městská třída.  Vedení trasy po komunikacích Kbelská a Průmyslová v dnešní podobě však nedokážou pojmout potřebný počet automobilů, a proto bude nutné postavit tři klíčové stavby:

  1. Přestavba křižovatky Průmyslová x Poděbradská na mimoúrovňovou křižovatku
  2. Přestavba křižovatky Kbelská x Kolbenova na mimoúrovňovou křižovatku
  3. Zahloubení dopravy v ulici V Holešovičkách pod zem (vybudování nového tunelu pod současnou ulicí od Pelc Tyrolky až po nadjezd přes Zenklovu).

Uvedené alternativní řešení by mohlo rychle zprovoznit městský okruh jako celek. Návrh bude jistě posuzován a doplňován. Samotná realizace projektu aktuálně závisí na finančních prostředcích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,49537 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20419 KB. | 25.07.2024 - 01:55:49