Olympiáda v Praze – plány a realita.


n200703241552 P3240189
0 0 votes
Hodnocení článku

Zastupitelé Prahy schválili na svém jednání 22. března 2007 přípravu pro podání kandidatury na uspořádání letních olympijských her (2016, 2020). Pro výstavbu hlavního ceremoniálního a atletického stadionu se vážně uvažuje o prostoru v Praze – Letňanech. (foto v článku) V materiálu Českého olympijského výboru zpracovaného ve spolupráci s jednotlivými sportovními svazy se počítá také se sportovišti umístěnými v různých částech České republiky.

Dráhová cyklistika – Stadion Brno – kapacita 5.000 diváků

Fotbal – kvalifikace – Ostrava, Olomouc, Brno, Jihlava, Plzeň – kapacita 20.000 diváků

Jachting – Lipenská přehrada

Kanoistika – Sport centrum Račice – kapacita 10.000 diváků

Plavání – Praha, Maniny – kapacita 12.000 diváků

Střelba – Plzeň – kapacita 3.000 diváků

Tenis – Praha, Štvanice – kapacita 10.000 diváků

Se záměrem pořádat olympijské hry i mimo hlavní město již byli seznámeni hejtmani a primátoři vybraných krajů a měst.

Ceremoniální stadion v Praze Letňanech ( severní varianta) by měl být objekt, který bude umožňovat další využití pro sportovní účely i jako veletržní prostor. Letňanský areál leží mimo centrum města, bude dobře dopravně dostupný – konečná metra, parkovací prostory ( v plánu je až 10.000 parkovacích míst). Po dostavbě městského okruhu a vysočanské radiály byl stadion v Letňanech dopravně velmi dobře přístupný. V současné době se v části prostoru staví stanice metra Letňany.

Vedle staveniště je také Letňanské letiště, které bylo 3. května 2005 vyhlášeno jako chráněné území označené informační tabulí. Na chráněném území se nachází nejvýznamnější lokalita sysla obecného v celé ČR. Žije zde 400 – 500 jedinců uvedeného druhu. Nevadí jim občasné létání malých motorových a bezmotorových letadel. Údržba travnaté plochy splňuje podmínky pro přistávání malých letadel a zřejmě dobře vyhovuje i syslům.

NPP Letňanské letiště Letňanské letiště

Jaký je názor syslů na pořádání olympijských her? To se nám nepodařilo zjistit. Všichni syslové si nechali své názory ve svých norách.

Něco ze života syslů – sysel vyvíjí denní aktivitu a žije pospolitě v koloniích. Každý jednotlivec má svou noru, ktará má obvykle několik východů. Sysel každoročně noru obnovuje a zvyšuje počet vchodů. Sysel zimní období prospí. K zimnímu spánku se ukládá koncem srpna a během měsíce března se probouzí. Začátkem května se zpravidla rodí mláďata (1 – 11), která opouští noru asi po měsíci. Za potravu slouží syslům semena, listy, květy i kořínky. Rádi loví i drobný hmyz, nepohrdnou ani hrabošem.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,25178 s | počet dotazů: 196 | paměť: 24557 KB. | 02.05.2024 - 01:39:20