Od neděle budou jezdit vlaky na obnoveném trati Aš- Selb


Mezi Aší a německým městem Selb byla v pondělí 7.12.2015 slavnostně přestřižena páska na obnovené železniční trati. Ve speciálně vypraveném vlaku vyzkoušel nový úsek ministr dopravy Dana Ťok spolu se zástupci Karlovarského kraje, města Aše a německé strany.

Nový sedmikilometrový úsek, který bylo potřeba obnovit, vede z větší části na německém území. Českou stranu vyšly stavební úpravy na 75 milionů korun, přičemž německou stranu pak na zhruba 375 milionů korun. Na trati byly vyměněny koleje, konstrukční vrstvy a pražce, pracovalo se na opravách mostků, z bezprostřední blízkosti kolejí zmizela náletová zeleň, opravy se dočkalo také nástupiště na hlavním nádraží v Aši. Na německém úseku byl objem stavebních úprav podstatně větší. Stavbou navíc je zde například most přes obchvat u obce Erkersreuth, kterým byla trať před lety přerušena.

Na dopravce na období 2015 – 2023 na nové trati  byla vypsána výběrová řízení, které pro německou stranu vyhrála  společnost Vogtlandbahn a v české části vyhrála společnost České dráhy.

Z Aše do Selbu začne jezdit od neděle 13.12.2015 devět párů vlaků denně. Vlaky bude, stejně jako většinu regionálních spojů, dotovat v rámci základní dopravní obslužnosti Karlovarský kraj. Náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik v této souvislosti uvedl, že provozní dotace na tuto trať bude zhruba dva miliony korun ročně.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 8,80561 s | počet dotazů: 201 | paměť: 28592 KB. | 03.03.2024 - 00:40:50