Ocelová lávka v Hradci Králové dostala ocenění


Tři stavby si v letošním roce odnesly prestižní titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2013. Odbornou porotu nejvíce zaujala lávka pro pěší a cyklisty přes řeku Orlici u zimního stadionu v Hradci Králové, rodinný dům v Novém Městě nad Metují a rekonstrukce a přístavba hradeckého domu U Špuláků. Udělena dále byla i tři čestná uznání.

Hradecká lávka pro pěší a pro cyklisty získala titul v kategorii dopravních staveb. Propojuje Jiráskovy sady v historickém centru města s universitním kampusem. Autoři se nesnažili na sebe upozornit exkluzivitou, která by dominovala danému místu. Naopak zvolili stavbu, která splní svůj účel a bude sloužit pomocí jednoduchých technických prostředků.

Mezi domy pro bydlení zaujal nejvíce rodinný dům 1601 v Novém Městě nad Metují. Upoutá především svojí výjimečností – bílá stavba s rovnou střechou stojí mezi tradiční zástavbou domků se sedlovými střechami. Stavba je jednoduchá v dispozici, čitelná svojí dispoziční přehledností a propojením interiéru se zahradou.

V kategorii občanské vybavenosti se stavbou roku stala rekonstrukce a přístavba domu č.p. 34 U Špuláků v Hradci Králové. Barokní dům si v nadzemní a podzemní části i v nově navržené moderní dostavbě s moderním výtahem zachoval určitou jednotnost s dobrou dispoziční návazností starého a nového.

Čestné uznání získala retenční stoka ve Dvorské ulici v Hradci Králové, Neurologická klinika Fakultní nemocnice Hradec Králové a Sporthotel Davídek Trutnov.

Krajskou soutěž o stavbu roku tradičně vyhlašuje Královéhradecký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové. Další informace je možné najít na internetových stránkách www.sps.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   V Ostravě je v provozu nový úsek trolejbusové trati.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,65885 s | počet dotazů: 225 | paměť: 29074 KB. | 05.12.2023 - 21:48:34