Nově upravená pražská křižovatka u řidičů výrazně zaboduje !


P53198131 300x225
0 0 votes
Hodnocení článku
 

Mimoúrovňová křižovatka Praha

Od 1. června 2012 slouží motoristům mimoúrovňová křižovatka ulic Veselská a Kbelská, která výrazně zlepší dopravní dostupnost Obchodního centra Letňany a současně umožní bezpečný a plynulý provoz na silnici E55.

Dokončená křižovatka společně s částí Průmyslového polokruhu a Vysočanskou radiálou v současné době a zřejmě i v dlouhodobějším výhledu, přebírá funkci zatím nerealizované severovýchodní části Silničního okruhu kolem Prahy, což znamená, že zde dlouhodobě bude převáděna velká dopravní zátěž včetně tranzitní dálkové dopravy. Pro řidiče tranzitní dopravu je zprovoznění nové mimoúrovňové křižovatky dobrou zprávou. Poprvé v historii jsou tak propojeny dálnice a rychlostní silnice od R6, dálnice D5, R4, dálnice D1, dálnice D11, R10 až na D8 bez světelné křižovatky.

Od 1. 6. do 1. 7. 2012 bude na nové křižovatce zaveden provoz všemi směry po dokončených rampách s omezeným režimem v jednom jízdním pruhu. Toto omezení je nutné pro definitivní dokončení stavby např. k opravě objízdných tras apod. Od 1. července by měla být stavba zprovozněna bez dopravních omezení v rámci tzv. zkušebního provozu, který potrvá až do doby kolaudace stavby. Budou prováděny hlukové studie a vyhodnocení provozu ve vztahu k nastavení přilehlých řízených křižovatek.

Video z 31.5.2012       1 den před uvedením do provozu
Práce na stavbě mimoúrovňové křižovatky byly zahájeny již v roce 2007, kdy započala výstavba nových mostů na Liberecké a Cínovecké ulici nad nově připravovanými rampami. V dubnu 2010 byla zahájena další etapa spojená s dopravním omezením.

Původní úrovňová křižovatka byla řízena světelnou signalizací a vzhledem k velkému provozu zde docházelo k častým nehodám a dlouhým kolonám. Mimoúrovňové křížení je v daném místě nejlepším řešením, které umožní plynulý průjezd tranzitní dopravy a současně bezpečné výjezdy v jednotlivých směrech. Vedle Obchodního centra Letňany je také zimní stadion a plavecký bazén. Je to oblíbený cíl pro Pražany i lidi ze širokého okolí. Do spádové oblasti OC Letňany patří například Mělnicko, Roudnicko nebo Mladoboleslavsko.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,39281 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20292 KB. | 19.06.2024 - 13:24:56