Nízkopodlažní autobusy musí mít zájemci, kteří půjdou do soutěže pro zajištění autobusové dopravy v Plzeňském kraji


0 0 votes
Hodnocení článku

Hlavním kritériem při výběru přepravců bude cena za jeden kilometr a komfort pro cestující.(10:00)Dosud přepravují cestující v Plzeňském kraji plzeňské ČSAD autobusy. V srpnu proběhne první výběrové řízení na osm až deset let. Výběrové řízení bude nejdříve v okrese Rokycany a v příštím roce bude v okrese Plzeň-sever. Následovat budou zbylé čtyři regiony Plzeňského kraje. Záměr schválila krajská rada na svém jednání 14.července 2011.

Vedení Plzeňského kraje přepokládá zájem o připravované výběrové řízení. Hovoří ze o plzeňské Škodě Transportation, německých drahách Deutsche Bahn i o firmě s ruským kapitálem.

Výběrové řízení na Rokycansku potrvá dva měsíce a vítěz bude znám v listopadu. Poté bude mít vybraný dopravce rok na nákup nových autobusů, kterých bude muset mít pro Rokycansko celkem 37. Zahájení provozu linek od nového dopravce se počítá od poloviny prosince 2012.

Kraj zahrne do nových smluv s dopravci inflaci a variabilitu ceny nafty. Smlouva s krajem také umožní dopravci získat finance od banky nebo leasingových firem pro případný nákup nových vozidel.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,99056 s | počet dotazů: 190 | paměť: 32685 KB. | 24.02.2024 - 03:25:49