Návod, jak správně odbočovat, pokud před tebou spěchají


Návod, jak správně odbočovat, pokud před tebou spěchají
3 1 vote
Hodnocení článku

Odbočování vlevo může být stresující zážitek, zvláště pokud před vámi spěchají jiná auta. Existuje ale několik věcí, které můžete udělat, abyste zajistili bezpečné a plynulé odbočení:

1. Zapněte směrovky včas: Dejte ostatním řidičům najevo svůj záměr odbočit dostatečně brzy, abyste jim dali čas na reakci. V ideálním případě byste měli zapnout směrovky 3-5 sekund před odbočením.

2. Kontrola slepých úhlů: Před odbočením se vždy ujistěte, že jste zkontrolovali všechny slepé úhly. To zahrnuje kontrolu zpětných zrcátek a boční kontrolu přes rameno.

3. Dejte přednost protijedoucím vozidlům: Pokud před vámi proti jedou auta, dejte jim přednost. Neodbočujte, dokud nebudou bezpečně mimo křižovatku.

4. Buďte ohleduplní k řidičům za vámi: Pokud za vámi čekají auta, odbočte co nejplynuleji, abyste je nezdržovali. Vyhněte se prudkému brzdění nebo zrychlování.

5. Dávejte pozor na chodce a cyklisty: Při odbočování dbejte na chodce a cyklisty, kteří by mohli křížit vaši cestu. Ujistěte se, že jste je viděli a že máte dostatek prostoru pro bezpečné odbočení.

6. V případě potřeby se zastavte: Pokud si nejste jisti, zda je bezpečné odbočit, raději se zastavte a počkejte, až bude cesta volná. Není žádná ostuda být opatrný.

Další tipy:

  • Pokud je to možné, odbočte z pravého pruhu. To vám usnadní kontrolu slepých úhlů a dá protijedoucím autům více času na reakci.
  • Pokud je křižovatka rušná, zvažte použití zrcátka na slepý úhel, abyste lépe viděli auta za vámi.
  • V případě nepříznivého počasí buďte opatrnější a dávejte si delší dobu na reakci.

Dodržováním těchto tipů můžete zajistit, že budete při odbočování v provozu v bezpečí a že nezpůsobíte dopravní zácpy. Pamatujte, že nejlepším způsobem, jak se vyhnout nehodám, je být opatrný a ohleduplný k ostatním řidičům.


Zdroj: Vlastní výzkum:
Foto: Vlastní Youtube


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
3 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,85961 s | počet dotazů: 196 | paměť: 24295 KB. | 25.06.2024 - 22:44:02