Na dálnici D1 se instalují další informační tabule


0 0 votes
Hodnocení článku

Nejzatíženejší dálnice v ČR potřebuje urychleně vybudovat informační systém, který umožní přenos aktuálních informací a současně regulaci rychlosti případně odklon dopravy na objízdnou trasu. Počet infotabulí se do konce letošního roku zvýší na 28. Informační panel se skládá z textové tabule a z proměnné dopravní značky. Textová tabule  má rozměry 4,5 x2 metry a je osazena elektronikou, světelnými zdroji a také vyhříváním pro provoz v zimníchm období. Pro zobrazení textu je možno využít některé z 18 816 bílých LED diod volně programovatelného displeje. Texty budou v českém jazyce a v kritických situacích i v anglickém jazyce!

Instalace jedné proměnné tabule za pomoci jeřábu zabere 2-3 hodiny a vyžádá si omezení prpvozu v odstavném a pomalém jízdním pruhu. Po dokončení istalací všech 28 infotabulí budou moci řidiči dostávat aktuální informace v rozmezí 20 – 30 kilometrů. Ovládání infotabulí bude z Národního centra dopravního informačního a řídícího centra v Ostravě – viz.dopravní info.  Zařízení pro provozní informace je jednou z částí telematického systému, kterým bude dálnice D1 do konce roku 2009 vybavena.

Mimo uvedený informační systém by zasloužila dálnice D1 také systém kapacitních souběžných komunikací, které by umožnily při případné neprůjezdnosti dálnice odvedení dopravy náhradní trasou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,99348 s | počet dotazů: 199 | paměť: 24524 KB. | 17.07.2024 - 20:54:14