Město Cheb zajistí provoz autobusové linky na Dřenici


Cestující by měli mít zajištěnou cestu autobusem na oblíbenou plovárnu v období od začátku června do konce srpna – sedmkrát denně tam i zpět. Z iniciativy vedení města by letní autobusová linka na Dřenici měla být zcela zdarma. Zamýšlenou bezplatnou dopravu na Dřenici už projednala rada města s tím, že doporučila zastupitelstvu, aby její zavedení na nejbližším zasedání schválilo. „Bezplatná linka na Dřenici by město přišla na necelých 300 tisíc korun. Do této doby, kdy letní spoje na Dřenici fungovaly pouze při objednání předem a platilo se v nich běžné jízdné, jsme ji dotovali částkou přibližně 130 tisíc korun,“ vysvětlila místostarostka Eva Horná.

„Ve všední dny i o víkendu má tam i zpět jezdit sedm spojů. Zavedením bezplatné dopravy na Dřenici chceme našim občanům a dětem umožnit, aby se bez problémů dostali k vodě. Uvědomujeme si, že přímo v Chebu venkovní koupaliště nemáme. Proto bychom jim chtěli nabídnout, aby se na něj dostali jednoduše a zadarmo a nebyli limitováni penězi nebo tím, jestli mají zrovna k dispozici auto. Zároveň tím chceme podpořit naši městskou plovárnu, kterou se každý rok snažíme vylepšovat,“ uvedl starosta Zdeněk Hrkal. (Zdroj: Cheb)

Koupaliště Dřenice je ve vlastnictví města a v současné době zajišťuje jeho provoz klub SK Juventus. podotkl místostarosta Zdeněk Hrkal. V uplynulých letech vedení města Chebu zajistilo zlepšení vybavení . Nakoupilo například šlapadla, loďky anebo herní prvky. Zlepšil se také celkový vzhled koupaliště a rozšířila se i nabídka služeb.

Koupaliště Dřenice na přehradě Jesenici je oblíbené především pro dlouhou písčitou a travnatou pláž, pozvolný přístup do vody, řadu atrakcí a sportovních možností. Koupaliště je také dobře vybavené. Návštěvníci zde najdouu sprchy, šatny, záchody, občerstvení i půjčovnu sportovního vybavení.

Pro děti je tu k dispozici dětský koutek s brouzdalištěm a atrakcemi, pískoviště. Dospělí ocení zase 3 beach volleyballová hřiště, 2 hřiště na plážový fotbal, fotbalové hřiště, stolní tenis, petanque atd.

Více o plovárně na stránkách http://plovarna-drenice.cz/?page_id=11


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,37681 s | počet dotazů: 194 | paměť: 24471 KB. | 17.05.2024 - 15:37:58