Jak se parkuje v historickém centru Českých Budějovic?


n200803231100 P3041721
0 0 votes
Hodnocení článku

Prostorné náměstí Přemysla Otakara II. a systém úzkých uliček v samotném středu jihočeské metropole nabízí parkování ve vyznačených parkovacích plochách s využitím parkovacích automatů. Foto a mapa v článku.Na náměstí se nesmí parkovat na vnějším obvodu náměstí. Zde mohou zastavit pouze vozidla provádějící zásobování. Na vnitřní straně náměstí mohou parkovat rezidenti nebo majitelé abonentních karet a jsou zde i placená parkoviště umístěná na jižní, severní a východní části náměstí.

 České Budějovice - centrum  ČB - parkování na náměstí Přemysla Otakara II.

 Parkovací automaty jsou viditelně označené.

 ČB - parkování na náměstí Přemysla Otakara II. 

Úzké uličky v okolí náměstí jsou v mnoha případech řešeny jako jednosměrky a parkování je vyhrazeno převážně pro rezidenty a majitele abonentních karet. Pro ostatní řidiče, kteří chtějí navštívit centrum města, je výhodnější zvolit pro parkování místo např. na Senovážném náměstí. Parkoviště má kapacitu 99 míst a do středu města to trvá max. 5 minut. Dalších 33 míst má placené parkoviště na Zátkově nábřeží a další místa jsou v ulici F.A.Gerstnera. Pokud se ani tam nenajde místo, pak je velká parkovací plocha na Mariánském náměstí – viz. mapka. Na dodržování  pravidel parkování dohlíží Městská policie Českých Budějovic a nerespektování dopravních značek  zkomplikuje neposlušnému řidiči život. Může se dočkat pokuty nebo nepříjemné “ botičky“!

Ceník parkování:

Zóna A – Náměstí Přemysla Otakara II. a uličky starého města 

1. hodina  – 30,- Kč a každá další hodina vyjde na 60,-

Zóna B – Senovážné náměstí, Zátkovo nábřeží , ul.F.A.Gerstnera

1. hodina 5,- Kč  a každá další 10,- Kč 

 

Trochu z historie: Náměstí Přemysla Otakare II. je vydlážděno keramickou dlažbou podle návrhu architekta P.Janáka v  letech 1937 – 1939. Jediný pozůstatek z předchozího dláždění je tzv. “ bludný kámen“ umístěný nedaleko kašny směrem na východ.

ČB - bludný kámen na náměstí Přemysla Otakara II. 

Samsonova kašna byla postavena v letech 1721 – 1727 kameníkem Zachariášem Hornem  a sochařem J. Dietrichem a původně kolem kašny byly stromy. V současné době  je na náměstí zeleně velice málo.

Náměstím vedla také tramvajová trať, po které jezdila tramvaj až do srpna 1949.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 3,06662 s | počet dotazů: 203 | paměť: 24684 KB. | 13.09.2024 - 09:30:15