Do Dopravnímu podniku Ostrava dorazila první nová tramvaj Stadler


Tramvaj Stadler Tango NF2 dorazila do Ostravy v noci na pondělí 23. dubna. Na návěsu nákladního vozu cestovala dva dny z polského závodu v Siedlcích. Nyní tramvaj čeká homologace a zkušební provoz. Cestující začne vozit od srpna. V Ostravě bude jezdit 40 takových tramvají. Všech 40 tramvají bude Dopravnímu podniku Ostrava předáno do června příštího roku. Jedná se o nejmodernější tramvaj v České republice, která byla vyrobena na podmínky v Ostravě. Podvozek umožňuje tichou jízdu, má klimatizaci i USB zásuvky. Tramvaje jsou vyrobeny pro Ostravu a nazývají se Stadler Tango NF2 nOVA.

Tramvaj je zcela nízkopodlažní a přizpůsobená potřebám osob s omezenou pohyblivostí.  Rovněž má nižší spotřebu elektrické energie. Její konstrukce splňuje veškeré normy EU nezbytné pro bezpečnost. Kromě toho je čelo tramvaje optimálně tvarováno tak, aby zvýšilo ochranu chodců při případném střetu. Maximální rychlost je 80 km/h.  Cena jedné tramvaje činí 28,5 milionu korun.

První tramvaj nyní musí v rámci testů ujet 10 tisíc km bez cestujících i bez zátěže, dále 10 tisíc km se zátěží a pak dalších 20 tisíc km s cestujícími. Ti se mohou na první svezení touto moderní tramvají těšit již v létě.

PARAMETRY: délka 24,9 m, šířka 2,5 m, výška 3,6 m

188 cestujících z nichž 61 jsou sedící

100% nízkopodlažní se čtyřmi širokými dveřmi

Zdroj: DP Ostrava

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,04527 s | počet dotazů: 194 | paměť: 20320 KB. | 22.05.2024 - 22:20:04