Bonett se již potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG v ČR


Společnost Bonett se potřetí za sebou stala největším prodejcem CNG pro dopravu v České republice. V roce 2017 prodala rekordních více než 9 milionů m3, čímž si meziročně polepšila o 20 %. Může se také pochlubit nejširší sítí vlastních plnicích stanic, kterých provozuje 32. Přestože nízké ceny klasických paliv CNG tak úplně nepřály, rok 2017 přinesl pro tuto ryze českou firmu další rekordní výsledek. Podařilo se jí totiž prodat 9 milionů m3 stlačeného zemního plynu, což je o 20 % víc než v předešlém období. Již potřetí za sebou navíc Bonett obhájil pozici největšího prodejce CNG pro dopravu v České republice. Dvojku našeho trhu, innogy Energo, za sebou nechal skoro o 1,5 milionu kubíků plynu. Celkem logicky si tak Bonett ukrojil největší díl z koláče celkové spotřeby v České republice, a dosáhl podílu 13,33 % z celkového trhu s CNG. Zemnímu plynu se u nás daří, vloni se v oblasti dopravy prodalo 67,6 milionů m3, čímž spotřeba meziročně vzrostla o 13,9 %. S připravovanými novými modely vozidel Škoda Octavia s velkým dojezdem na CNG, Škoda Rapid, Fabia, Seat Arona a dalšími je předpokládáno podpoření dalšího růstu.

Prodejci CNG s největším počtem stanic v ČR (zdroj Český plynárenský svaz)

Bonett Gas Investment, a.s.      32

innogy Energo, s.r.o.     27

E.ON Energie, a.s.           22

Vítkovice Doprava, a.s. 21

Vemex, s.r.o.    16

Pražská plynárenská      7

Klíčový pro rozvoj sítě v roce 2017 bylo zahájení spolupráce s  řetězcem MAKRO. „Ve stejném tempu rozvoje sítě chceme pokračovat i v letošním roce, kdy plánujeme otevřít až 15 nových Bonett CNG stanic po celé České republice s předpokládanou investicí více než 100 milionů korun,“ poodhaluje plány na letošní rok Václav Holovčák, místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment.

Spotřeba CNG v České republice roste nepřetržitě již několik let za sebou, a to díky čím dál většímu počtu plnicích stanic i zvyšujícímu se počtu provozovaných vozidel na CNG. Jen vloni jich na našich silnicích přibylo přes 4000, celkem jich jezdí skoro 20 000. Na celkové spotřebě se podílí i CNG autobusy, jejichž počet rok od roku roste. Zatímco na konci roku 2016 CNG autobusy jezdily v padesáti městech, o rok později už v šedesáti.

Aktuálně skupina buduje například pro Dopravní podnik města Děčína velkou plnicí stanici se čtyřmi stojany s kapacitou až 700 kubíků CNG za hodinu pro flotilu více než 20 autobusů na CNG od firmy MAN, a připravuje další projekty.

Více o skupině Bonett  na  www.bonett.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,99455 s | počet dotazů: 199 | paměť: 22405 KB. | 19.07.2024 - 02:07:43