Zóny placeného stání by se měly v Praze rozšířit


0 0 votes
Hodnocení článku

Zaparkovat bezplatně v ulicích metropole je každým rokem obtížnější. V centru města platí zóny placeného stání a vyhražené zóny pro rezidenty. Komplikované parkování je však i v dalších městských částech a zóny placeného stání se budou muset rozšířit.(editace 14:50)Zástupci městských částí Praha 5, 6 a Praha 3 se dohodli s magistrátem o možnosti zavedení zón a následná jednání se budou týkat řešení a fungování nových parkovacích zón.

V Praze 5 a 6 se zvažuje řešení pomocí smíšených zón, které se testují již několik měsíců v Praze 2 a 3. Základním principem smíšených zón je kombinace časů pro rezidentní a placené stání. V praxi to znamená, že navečer a v noci zaparkují rezidenti a během dne na uvolněných místech mohou zaparkovat ostatní řidiči jen po zaplacení. Smíšené zóny se realizují jen na určitých ulicích, tam, kde rezidenti neobsazují všechna parkovací místa. Ve většině ulic  bude zajištěno parkovaní pro rezidenty pomocí modrých parkovacích zón.

Realizace parkovacích zón by měla vyřešit především komplikované parkování v okolí stanic metra. Velký počet mimopražských řidičů stále ještě nevyužívá parkoviště P+R a hledá parkování v městské zástavbě u stanic metra, kde dosud nachází parkovací místa zdarma. Nedávná stávka v dopravě ukázala, jak se snížila poptávka po parkování v lokalitách, kde je během běžného pracovního dnu nemožné zaparkovat. Část pražanů odjela a mimopražští návštěvníci nepřijeli!!!

Spolu s rozšiřováním parkovacích zón by měla být propagace stávajících parkovišť P+R a výběr dalších vhodných lokalit, kde by mohla být umístěna nová parkoviště P+R s návaznou dopravou MHD. To jsou však úvahy směřující do dalších let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,49137 s | počet dotazů: 202 | paměť: 24574 KB. | 22.07.2024 - 03:54:51