V Hořicích vybudují bezbariérové trasy!


n200906091825 P6090995
0 0 votes
Hodnocení článku

Náročný projekt Hořice –  město bez bariér zahrnuje bezbariérovou úpravu hvězdicovitě uspořádaných tras propojujících centrum města až k vybraným objektům na okraji města.  FOTO v článku.Slavnostní zahájení proběhlo byl v úterý 9.6.2009 za účasti starosty města Hořice pana Ivana Doležala, zástupců Královehradeckého kraje i dodavatelské firmy. Projekt připravovalo město Hořice spolu s Centrem evropského projektování od roku 2005. Základem projektu je vytvoření bezbariérových tras, které spojí důležitá centra ve městě. Na trasách dojde k bezbariérové úpravě chodníků, budou vybudovány  bezbariérové nasvětlené přechody a dojde také k úpravě vstupů vybraných veřejných objektů umístěných na trasách. Bezbariérové trasy budou současně moci využívat i cyklisté a v budoucnosti se počítá s návazností na cyklostezky v okolí města. Rekonstrukce povrchů se dočká i centrální náměstí Jiřího z Poděbrad a vstup do Městské knihovny viz. foto.

Hořice - náměstí Jiřího z Poděbrad Hořice - náměstí Jiřího z Poděbrad

 

Projekt zahrnuje čtyři trasy, které mají barevné označení odpovídající své charakteristice. První trasa má barvu žlutou a je označována jako dopravní. Bude propojovat náměstí Jiřího z Poděbrad  s křižovatkou u nádraží ČD. Druhá trasa s barvou modrou se nazývá školní a je situována v okolí ZŠ na Habru. Ve škole bude postavený třípodlažní výtah a bude upraveno okolí školy a vstup do objektu. Tato trasa také obsahuje úpravu křižovatky Na Závisti, která  propojuje šest ulic, na kruhovou křižovatku  s živičným povrchem.

Třetí trasa s červenou barvou je označena jako kulturní a zahrnuje rekonstrukce komunikací v okolí dětského střediska. Poslední zelená trasa je označena jako odpočinková. Zahrnuje úpravy Tyršova náměstí, Žižkovu ulici a část Parku sv. Gotharda.

Plánované celkové náklady na realizaci projektu Hořice – město bez bariér dosáhnou  téměř 130 milionů korun. Město Hořice získalo na projekt 90 milionů korun z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Stavební úpravy budou probíhat do roku 2011. Výběrovým řízením byla pro realizaci projektu vybrána firma HOCHTIEF CZ a.s.

Projekt připravilo CEP www.cep-rra.cz

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,29572 s | počet dotazů: 204 | paměť: 24548 KB. | 18.07.2024 - 01:39:34