Silnice vedoucí z Říčan do Uhříněvsi je průjezdná bez omezení


IMG 7293

O víkendu proběhly poslední práce na silnici vedoucí z Říčan do Uhříněvsi. Stavební skupina EUROVIA CS, která zde na ulici Přátelství již několik měsíců pracovala, dokončila rekonstrukci v předstihu o dva měsíce oproti původnímu plánu. Od pondělí 30.10.2017 mohou řidiči místem projíždět na nové vozovce a bez dopravních omezení.

„Tak významné zkrácení prací se nám podařilo díky skvělé spolupráci všech zúčastněných stran, a to navzdory komplikacím, které se v průběhu stavby objevily. Ul. Přátelství je velmi frekventovanou silnicí, a proto jsme vynaložili veškeré naše úsilí, aby dopravní opatření v místě bylo po nejkratší možnou dobu. Chtěl bych proto moc poděkovat svým kolegům za jejich nasazení a také řidičům a místním obyvatelům, že s námi měli trpělivost. Pevně věřím, že odměnou jim bude opravená a tišší ul. Přátelství. Použili jsme zde totiž tzv. tichý asfalt,“ sdělil Petr Tesař, ředitel závodu Praha západ EUROVIA CS.

Díky rekonstrukci je komunikace rozšířena zhruba o 1 m na obě strany na normovou šířku 9,5 m. V místě rozšíření byla provedena sanace podloží a kompletně nová konstrukce podkladních vrstev vymezených betonovým obrubníkem. Poté pracovníci EUROVIA CS odfrézovali staré asfaltové vrstvy a následně položili nové. Na závěr proběhla v celém úseku pokládka vrstvy speciálního tichého asfaltu VIAPHONE®.

VIAPHONE® je asfaltová směs, která svými vlastnostmi výrazně zvyšuje bezpečnost jízdy a díky přetržité křivce zrnitosti a přítomnosti vláken zajišťuje významné snížení hluku. Protismykové vlastnosti zajišťuje mimo jiné také vysoký obsah hrubého kameniva.

Základní informace:

Název stavby: Rekonstrukce ul. Přátelství

Investor: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

Zhotovitel: EUROVIA CS

Doba realizace: 03/2017–10/2017 (dokončení) – 12/2017 (původně plánované dokončení)

Zdroj: EUROVIA


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13815 s | počet dotazů: 184 | paměť: 20035 KB. | 12.07.2024 - 21:06:14