Překvapující světla na semaforech u přechodu pro chodce!


n200704111204 P4090118
0 0 votes
Hodnocení článku

Otázku volby odpovídajícího symbolu na světlech světelné signalizace u přechodu pro chodce si neznámý „inovátor“ v Praze vysvětlil dle svého rozumu a fantazie. Některé z variant jsme na přechodech v centru Prahy zaznamenali dne 10.4.2007. Informace o trestním oznámení z 13.4.2007 a foto v článku.Na přechodu pro chodce na náměstí Jana Palacha upravená světla na semaforech světelné signalizace nezaujaly. Světla jsou vidět  přes poměrně širokou komunikaci a “ upravené panáčky“ náhodný chodec ani nezaregistroval.

Náměstí Jana Palacha - Praha  Náměstí Jana Palacha - Praha

Větší zájem byl o světla na Křižovnickém náměstí. A volba to byla opravdu dobrá! Na přechodu přechází každý den tisíce turistů směrem na Karlův most. Ať už byl úmysl autora “ obrázků“ jakýkoli, jedno je jisté.  Bez ohledu na “ panáčka“ reagovali chodci na světla správně!! A tak si může neznámý tvůrce udělat jen jednoduchý závěr. Nápad zajímavý, výsledek pro někoho možná vtipný. Z hlediska bezpečnosti silničního provozu se však nic převratného nestalo!

Křižovnické náměstí - Praha Křižovnické náměstí - Praha

 Křižovnické náměstí - Praha Křižovnické náměstí - Praha

Související článek : Dopravní signalizace s panenkou ( 2004)

Dne 13.4.2007 vydal Magistrát hl.m. Prahy tiskové sdělené, ve kterém je ohlášeno podání trestního oznámení na “ neznámého umělce“.  Autor může svůj čin vnímat jako umělecký počin ale jedná se o neoprávněný zásah do světelné signalizace, který přináší svá rizika. Neznámý pachatel – zřejmě z důvodů recese – vyměnil celá čelní  dvířka na semaforech a nově instalovaná dvířka osadil svými upravenými skly. Technická správa komunikací hl.m. Prahy již provedla opravu u 41 světel a vyhledávání a výměna poškozených světel nadále pokračuje. Předběžný odhad nákladů na opravu ( výměnu) 1 kusu světla je zhruba 1 904 Kč. a celková částka zřejmě přesáhne částku 100 tisíc Kč.

Praha podává trestní oznámení pro poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení podle § 182 odst.1 písmeno a) odst. 2 trestního zákona a trestného činu poškozování cizí věci podle § 257 odst. 1 trestního zákona na neznámého pachatele a bude se v trestním řízení domáhat náhrady vzniklé škody. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,14791 s | počet dotazů: 195 | paměť: 24494 KB. | 12.04.2024 - 02:05:25