Pokud bude automobilka Škoda Auto realizovat investice do továren, dostane Královehradecký kraj další finance na opravy silnic


0 0 votes
Hodnocení článku

Automobilka Škoda Auto plánuje rozšíření provozů ve svých továrnách v Mladé Boleslavi a ve Vrchlabí. V této souvislosti slíbila vláda finance na rozvoj komunální a dopravní infrastruktury.Do oprav silnic a úprav v okolí průmyslové zóny na Vrchlabsku by tak mohlo být dáno v následujících letech více než sedm set milionů korun. Finanční podporu by tak dostala stavba obchvatu Dolní Branné. Podmínkou vlády je minimální 25 % podíl z rozpočtu kraje. Rozšířením vrchlabského závodu Škoda Auto by se mělo vytvořit 2 000 nových pracovních míst a odhadem dalších 1000 nových pracovních míst bude souviset s rozvojem regionu.

Královehradecký kraj věnuje zlepšení stavu silnic velkou pozornost a využívá možností čerpání prostřednictvím EU. Kraj získal na opravu deseti mostů a devíti vybraných úseků silnic v kraji přes půl miliardy korun a 43 milionů dodá z krajského rozpočtu. Část finančních prostředků bude čerpat na opravy v letošním roce a část půjde na dokončení prací v roce 2009. Opravovat by se měl také most u Vysokého nad Labem i most ve Staré Pace. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Na části Libeňského soumostí proběhly zatěžovací zkoušky
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,43112 s | počet dotazů: 226 | paměť: 32698 KB. | 08.12.2023 - 20:17:40