Nové autobusové nádraží v Českých Budějovicích zahájilo provoz.


n200704041633 P4030015
0 0 votes
Hodnocení článku

Na střeše Dopravně obchodního centra Mercury Centrum ( MC) bylo v neděli 1. dubna 2007 slavnostně uvedeno do provozu nové autobusové nádraží. ( FOTO v článku) Cestujícím slouží 30 zastřešených stanovišť, čekárna, informační kancelář i úschovna zavazadel. V přízemí Merkury Centra u vchodu na rohu Žižkovy a Dvořákovy ulice je předprodej jízdenek a místenek. Kancelář je provozována společně s Dopravním podnikem ČB. Cestující se na nádraží dostanou eskalátory a výtahy ze všech pater obchodního centra, včetně podzemních garáží.

Autobusové nádraží České Budějovice Autobusové nádraží České Budějovice

Pro bezpečný příjezd a odjezd autobusů slouží krytá rampa z Dvořákovy ulice. Povrch rampy je ošetřen protiskluzovým nátěrem. Nádraží je řešeno jako kruhový objezd, jednotlivá stání jsou označena cílovou stanicí a časem odjezdu.

Jízdenkové centrum - přízemí Mercury Centrum Nájezdová rampa - výjezd z autobusového nádraží

Postřehy z provozu: Řidiči se pohybují v prostoru nového nádraží s jistotou a přehledem. Cestující postupně zjišťují, jaké služby mohou v rámci obchodního centra využívat. Spojení obchodního centra a autobusového nádraží připomíná obdobné propojení ve variantě s železnicí. Cestující prochází k nádraží prostorem, který je plný obchodů a dalších služeb, včetně několika variant stravování a sociálního zázemí.

Autobusové nádraží provozuje ČSAD JIHOTRANS.

Článek a fotografie z 15.1.2007 .


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,37060 s | počet dotazů: 192 | paměť: 24620 KB. | 22.05.2024 - 12:19:34