Konference TRANSPORT letos již podvacáté


Už podvacáté přijedou do Ostravy odborníci na dopravu a logistiku na mezinárodní konferenci TRANSPORT. Tu pořádá Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje v hotelu Clarion Congress Hotel Ostrava 14. září 2016. Sejdou se tam také představitelé ministerstev a státních institucí z Česka, Polska a Slovenska.

Na programu letošního jubilejního 20. ročníku konference TRANSPORT se objeví téma priorit Moravskoslezského kraje, ale také příhraniční spolupráce. V prvním bloku přednášek se bude hovořit o přípravě a realizaci infrastrukturních projektů v kraji z pohledu ministerstva dopravy i životního prostředí, protože přijede náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký a náměstek ministra životního prostředí Vladislav Smrž, který zhodnotí, jak ovlivní dopravní stavby nutnost zpracovat nové posudky dopadů vlivů na životní prostředí – EIA. Modernizaci dopravní infrastruktury v regionu za posledních patnáct let bude hodnotit náměstek hejtmana Daniel Havlík. Zazní také například informace o financování dopravních staveb v regionu v příštím roce a následujících letech, které uvede ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica.

„O dopravní infrastruktuře na česko-polsko-slovenské hranici potom budou v odpoledním bloku diskutovat Luděk Sosna z Ministerstva dopravy ČR, Maciej Jaszczuk z Ministerstva infrastruktury a výstavby Polska, Vladimír Drienovský ze slovenské Národní dálniční společnosti nebo Anna Hetman, primátorka města Jastrzębie Zdrój. Náměstek hejtmana Zlínského kraje Jaroslav Drozd se bude zabývat tématem výstavby dopravní infrastruktury v moravských regionech,“ doplnil Pavel Santarius, koordinátor konference.

Dvacátý ročník mezinárodní konference TRANSPORT finančně podpořil Moravskoslezský kraj, Zlínský kraj i statutární město Ostrava.

Zdroj: MSK

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,92685 s | počet dotazů: 184 | paměť: 20046 KB. | 12.07.2024 - 21:16:54