Komplexní telematický dohledový systém pomáhá při řízení pražské dopravy


Na nejvytíženější pražské komunikace bude od letošního léta nově dozorovat a analyzovat moderní telematický systém. 32 dohledových kamer s přídavnými senzory umožňující přenos obrazu i dat a detekci dopravní situace pomůže zajistit plynulý provoz a rychle identifikovat a řešit případné kolize. Komplexní telematický dohledový systém (KTDS) je založen na otočných dohledových kamerách zapojených do sítě Technické správy komunikací (TSK) hl. m. Prahy. Kamery mají předdefinovány prepozice, do kterých se kamera po uplynutí nastaveného času automaticky nastaví (pokud s ní není manipulováno operátorem).

KTDS umožňuje především kvalitní operátorský dohled všech lokalit, liniový (kontinuální) dohled nad klíčovými lokalitami, automatické provádění všech požadovaných telematických funkcí, připojení výstupů všech kamer včetně telemetrie do sítě Televizního dohledu Technické správy komunikací hl. m. Prahy a Městského kamerového systému, export telematických dat do Řídicího systému Hlavní dopravní řídicí ústředny hl. m. Prahy, či vizualizaci obrazu a telematických funkcí.

„Systém zjišťuje na všech kamerách 24 hodin denně pomocí videodetekce a dalších senzorů požadované telematické funkce, tj.: detekci událostí jako jsou pomalu jedoucí kolony, stojící vozidla, výpočty dojezdových dob v rámci každého úseku, sčítání vozidel či klasifikace vozidel do 3 tříd,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK. Další částí projektu je rozšíření systému Hlavní dopravní řídicí ústředny hl. m. Prahy o další řídící scénáře dopravy v monitorovaných oblastech.

„V rámci projektu, který TSK realizovala, se Komplexní telematický dohledový systém letos rozšířil o 32 nových kamer. Projekt zahrnoval dodávky, instalaci a zprovoznění KTDS a s nimi související služby.,“ dodal Pivec.

Mezi očekávané výsledky realizace systému patří zlepšení plynulosti silniční dopravy a zkvalitnění vzájemné dostupnosti jednotlivých částí Prahy


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15039 s | počet dotazů: 198 | paměť: 20381 KB. | 29.05.2024 - 16:45:43