Do konce ledna by měla být dokončena rekonstrukce olomouckého nádraží


0 0 votes
Hodnocení článku

(15:15) V úterý 6.12.2011 dopoledne se cestujícím otevřely nové prostory, do kterých se stěhují všechny mezinárodní i vnitrostátní pokladny. Do konce ledna 2012 plánují České dráhy dokončit novou čekárnu pro cestující a tím bude dokončena poslední etap rekonstrukce ČD Centra.

Odbavování cestujících by měly zrychlit nové pokladny  vybavené elektronickým informačním systémem, který pružně reaguje na aktuální situaci a nasměruje čekající ke správné přepážce.  V novém odbavovacím prostoru je k dispozici také směnárna se sníženou přepážkou pro handicapované spoluobčany, pokladny pro výdej vnitrostátních i mezinárodních jízdenek a přepážka pro přednostní odbavení. Do těsné blízkosti pokladen se přestěhuje i čekárna ČD Lounge, která bude vybavena sociálním zařízením, přebalovacím pultem a dětským koutkem.  
Dokončením nového odbavení se završí rekonstrukce interiéru celého vestibulu včetně sjednocení dlažby a obkladů. Přestěhováním současné čekárny ČD Lounge do prostor dnešních mezinárodních pokladen vzniknou další komerční prostory.

Olomoucké hlavní nádraží prochází rekonstrukcí postupně od roku 2007. V rámci předcházejících etap investovaly České dráhy do oprav krajského nádraží celkem 48 milionů korun. Během prací vznikla nová restaurace a sociální zařízení. Částečnou modernizací prošlo i první patro výpravní budovy.  Poslední etapa, ukončení do konce ledna příštího roku, bude České dráhy stát přibližně 16 milionů korun. Náklady na celkovou rekonstrukci dosáhnou výše 64 milionů korun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,50765 s | počet dotazů: 198 | paměť: 24542 KB. | 24.07.2024 - 23:37:29