Automaty usnadní nákup jízdenek do vlaků


n200804121511 P4022049
0 0 votes
Hodnocení článku

České dráhy umístily celkem 15 automatů pro nákup jízdenek s využitím čipové karty. V rámci zkušebního provozu je možné platit pouze prostřednictvím In-karty/Rail plus. Foto v článku.

Na In-kartu/Rail plus si musí vložit zákazník peníze ve výši 100 až 4000 Kč u pokladní přepážky. Při nákupu jízdenky v automatu stačí vložit In-kartu do automatu a na dotykové obrazovce zadat příslušné údaje. V rámci zkušebního provozu je možné nakupovat jízdenku jednosměrné i zpáteční pro 2. třídu do všech stanic ČD. Druh jízdného je automaticky nastaven v závislosti na aplikaci In-kartě/Rail plus, ale zákazník ho může měnit dle vlastní volby.  Automat provede optimalizaci jízdného a podle zadaných údajů nabídne zákazníkovi nejvýhodnější jízdné.

Prodejní automaty - ČD

Umístění automatů: 5 x na stanici Brno hl.n., Olomouc hl.n., Ostrava hl.n., Ostrava – Svinov, Praha – Holešovice, Pardubice hl.n. Do konce roku budou ještě automaty umístěny v Přerově a Prostějově. České dráhy v současné době testují automaty od několika českých firem. Perspektivně se počítá s nákupem automatů, které umožní nákup mincemi, bankovkami i kartami. Hurá, hurá! Doufejte, že se České dráhy rozhodnou k nákupu rychle a nakoupí kvalitní automaty, které budou mít srozumitelnou navigaci. Automaty na nákup jízdenek jsou už v mnoha západních zemích naprostou samozřejmostí. Na fotografii z haly Schiphol Amsterodam jsou vidět automaty obklopené cestujícími. V prostorné hale je takových automatů ke dvou desítkám a mají varianty na platbu kartou nebo kombinované – kartou, mincemi i bankovkami. Cestující si převážně nakupují jízdenky v těchto automatech.

Schiphol Amsterdam - automaty na prodej jízdenek


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15856 s | počet dotazů: 196 | paměť: 24444 KB. | 19.06.2024 - 22:05:40