Čištění ulic ve městech začíná být komplikovanější!
Čisté ulice jsou dobrou vizitkou města. Né všichni řidiči jsou však ochotni své auto včas přeparkovat a uvolnit místo pro úklid. Nedávné rozhodnutí Nejvyššího soudu nutí města volit jiný postup při blokovém čištění komunikací než tomu bylo v předchozích letech. ( vydáno 13:30 )
Informujeme naše čtenáře o postupech některých měst. V Praze byla zahájena kampaň s názvem“ Čistá Praha bez odtahů – respektujeme Pražany, respektujeme Prahu.“. TSK hl. města Prahy dává na svých internetových stránkách již několik let informace o termínech blokových čištění jednotlivých ulic a obyvatelé si mohou v dostatečném předstihu o dozvědět potřebné informace. Stejně však se v minulých letech našlo dost řidičů, kteří nerespektovali dopravní značky zákazu stání a vozidlo jim bylo odtaženo. V letošním roce se nebudou odtahy provádět. Povinnosti uvolnění místa pro čištění se však majitel auta nezbaví! Majitel se vystavuje riziku vystavení blokové pokuty a současně znemožní vyčištění daného úseku. Pokud bude stát vozidlo blokovat vyčištění výpusti, pak bude proveden technický úkon přemístění vozidla a následně bude auto vráceno na původní místo. Řidič se také vystavuje riziku udělení blokové pokuty.
Jak bude probíhat čištění komunikací ve Znojmě?
Město se spolu s městskou policií a společností zajišťující úklid města dohodla na následujícím postupu. Vozidla, které zůstanou v ulici i přes zákaz stání, budou odtažena na odstavné parkoviště v areálu A.S.S. na Dobšické ulici. Po ukončení čištění bude vozidlo vráceno zpět. Celý proces manipulace s autem bude zdokumentován! Informaci o manipulaci s autem získá řidič prostřednictvím lístku připevněném na autě, který bude obsahovat informaci od městské policie. Městský úřad poté zašle provozovateli vozidla fakturu za odtah vozidla se splatností 14 dnů. V případě neuhrazení faktury bude následovat soudní řízení, které může skončit až exekucí. Výše poplatku za odtah a vrácení auta na místo činí 1980,- Kč.