Wilsonův most v Plzni se bude opravovat


Provoz na Americké třídě v Plzni bude v polovině roku přerušen. Město připravuje opravu Wilsonova mostu, který překlenuje řeku Radbuzu a spojuje Denisovo a Anglické nábřeží. Magistrát nyní vypíše veřejnou zakázku na jeho opravu.

Hodnota zakázky by měla být 85 až 100 milionů korun. Rekonstrukce této technické památky bude obnášet očištění zdí, zábradlí a veškerého kamenného zdiva. Restaurovat se budou i mýtné domky a historické osvětlení. Na jednom z nejvýznamnějších dopravních uzlů Plzně se změní i šířkové uspořádání vozovky na mostě, chodníků i křižovatek na obou stranách mostu. Úpravy se dotknou i inženýrských sítí.

Rekonstrukce potrvá zhruba půl roku a uvažuje se i o tom, že by se na most už nemusely vrátit automobily, aby se zklidnila doprava na této rušné tepně města. Průzkum z roku 2008 prokázal, že uzavření mostu pro osobní dopravu by nemělo přinést vážnější dopravní komplikace. Most přes Radbuzu má za sto let už šesté jméno. Původně byl mostem císaře Františka Josefa, postupně Wilsonův, Karla IV., Vítězství, Stalinův a po roce 1989 je opět Wilsonův.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Technická správa komunikací v Praze slaví 50 let

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,81837 s | počet dotazů: 217 | paměť: 29071 KB. | 08.12.2023 - 21:04:06