Výstavba a provozování odpočívky na D35 vyhlášena veřejnou soutěží


Dalnice
1.6 7 votes
Hodnocení článku

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) hledá zájemce o výstavbu a provozování restauračních zařízení a obslužných staveb na dálniční odpočívce D35 Dolní Roveň. Veřejná soutěž o nejvhodnější nabídku byla vyhlášena v souladu se zákonem o majetku České republiky a občanským zákoníkem. Výzva k podávání nabídek je uveřejněna na webových stránkách ŘSD.

Odpočívka Dolní Roveň je součástí budovaného úseku dálnice D35 Časy – Ostrov, který má být otevřen 22. prosince 2023. Odpočívka je navržena jako středně velká s čerpací stanicí a restaurací (bude postavena později). Odpočívadlo poskytne 78 parkovacích stání pro řidiče nákladních vozidel, 188 míst pro osobní automobily, 12 pro autobusy a 12 míst pro karavany či obytné vozy. Na odpočívce bude také dětské hřiště a zemní val pro odclonění od dálnice.

Čerpací stanici na obou stranách bude mít řetězec Shell, včetně možnosti dobíjení čtyř elektromobilů na každé z pump. Nájemce čerpací stanice byl vysoutěžen v roce 2020. Výstavba čerpací stanice a restaurace je samostatnou investiční akcí budoucích nájemců, kteří byli vybráni veřejnou soutěží.

Odpočívka bude napojena na vodovodní řad, splaškové vody budou čištěny v čistírně odpadních vod umístěné přímo na odpočívce. Elektrická energie bude přivedena z nově vybudované trafostanice.

Odpočívka Dolní Roveň bude na celém 31kilometrovém úseku D35 Sedlice – Opatovice nad Labem – Ostrov jedinou. ŘSD očekává, že odpočívka přispěje k bezpečnosti a pohodlí řidičů na této důležité dopravní tepně.


Foto: Stable Diffusion – Vytvořeno umělou inteligencí

Zdroj:Ředitelství silnic a dálnic ČR


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
1.6 7 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,04649 s | počet dotazů: 213 | paměť: 20270 KB. | 12.07.2024 - 22:21:54