Ve Stanovnicích na Vsetínsku je zprovozněn nový most


Ředitelství mostu na silnici Ředitelství silnic Zlínského kraje dokončilo v minulých dnech výstavbu nového mostu na silnici III. třídy, která vede z města Karolinky kolem vodní nádrže a do osady Stanovnice nad přehradou. Most byl v havarijním stavu a ŘSZK jej nahradilo zcela novým objektem. Předmětem stavby bylo zbourání starého a výstavba nového mostu III/48711 včetně navazujících úseků silnice v celkové délce cca 60 metrů. Vznikl zde přesypaný mostem s nosnou konstrukcí montovanou z flexibilních dílců vlnitého plechu. Má světlou šířku 4,74 metru a světlou výšku 1,96 metru. Most je vybaven mostním ocelovým trubkovým zábradlím se svislou výplní.

 „Most v Karolince-Stanovnici jsme chtěli zbourat a nahradit novým již v roce 2012, ale protáhlo se řešení složitých majetkoprávních vztahů, zejména v souvislosti s potřebou umístění provizorního mostu na dobu výstavby,“ uvedl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý. Jde o jedinou přístupovou komunikaci do dané lokality, a i když je zde menší provoz, trasu nelze uzavřít. Jezdí tudy i autobus linkové dopravy. Most převádí silnici přes potok Velká Stanovnice, kterým je napájena vodárenská nádrž Karolinka.

Zhotovitelem stavby byla firma KKS, spol. s r. o., Zlín. Cena činila 7,753 milionu korun (včetně DPH). Stavba byla plně financována z rozpočtu Zlínského kraje prostřednictvím ŘSZK. Výstavba nového mostu, ev. č. , ve Stanovnici nebyla v původním investičním plánu ŘSZK na rok 2013. O této stavbě se rozhodlo až během roku, protože se při zadávání ostatních zakázek podařilo dosáhnout určitých finančních úspor.

ZDROJ: ŘSZK


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,19909 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20267 KB. | 25.07.2024 - 02:56:17