V Hradci Králové je v provozu nový parkovací dům


Nový parkovací dům v Gayerových kasárnách se slavnostně otevřel v úterý odpoledne a v provozu je od dnešního dne. Do pátečního večera je parkování pro všechny zdarma. Provozovatelé chtějí dát řidičům čas na to, aby si mohli na nový parkovací systém zvyknout. Parkovací dům Jana Gayera nabízí 284 parkovacích míst. Kromě nového parkovacího systému čeká na řidiče ještě další příjemná věc, kterou je bezpečnostní systém. Parkovací dům je pod kamerami, tudíž každé auto bude pod permanentním dohledem.

Nově vzniklý parkovací dům je postavený v areálu Gayerových a Vrbenského kasáren v Městské památkové zóně Hradce Králové, mezi ulicemi Šimkovou, Československé armády, Opletalovou a Divišovou. Nahradil urbanisticky a architektonicky nevhodné komerční a technické objekty. Architektonické řešení parkovacího domu zpracoval ateliér chmelík & partneři.

Lákavá je cena parkovného. První dvě hodiny budou stát po deseti korunách, za další započaté hodiny se pak budou platit pouze dvě koruny. Za večerní či noční stání od 18 do 6 hodin se bude platit poplatek dvacet korun. Kromě jednorázového parkování byla vymezena parkovací místa pro rezidenty a abonenty. Rezidenti si budou moci koupit celoroční parkování za tři tisíce korun. Tuto kartu si budou moci zakoupit řidiči z okolních ulic, z Velkého náměstí nebo z Orlické Kotliny. Abonenty vyjde roční parkovací karta na devět tisíc korun.

Parkovaní vozidel s pohonem na LPG/CNG je v parkovacím domě Jana Gayera umožněno pro 35 vozidel v příjezdovém „A“ podlaží, které je vybaveno příslušnou technologií. Také je možné dobíjení elektromobilů. Dobíjecí stanice jsou umístěny v příjezdovém „A“ podlaží. V současné době se zde nachází dva stojany pro rychlé dobíjení čtyř vozidel současně.

Uživatele mají dále možnost využívat další vybavení parkovacího domu. Ve dvou vstupních prostorech se nachází sociální zázemí. Ve východním vstupu pánské a dámské WC pro imobilní s Euroklíčem a místnost přebalovny pro maminky s dětmi. V případě západního vstupu se jedná o pánské a dámské WC. Vstup do sociálního zázemí je umožněn pouze osobám s platným parkovacím lístkem nebo kartou. V případě imobilních – Euroklíč.

Více na IZdoprava.cz ->   V Ostravě se snaží zlepšit stávající parkovací systém

Pro zvýšení bezpečnosti se bude parkovací dům v nočních hodinách zavírat a pro vstup do objektu bude sloužit platný parkovací doklad. Prostory PD jsou monitorovány přehledovými kamerami. Prvky parkovacího a vstupního systému jsou vybaveny dorozumívacím zařízením. Na parkovací stání dohlíží systém pro detekci obsazenosti, který pomocí světelné signalizace naviguje na volná místa a monitoruje dění kolem zaparkovaných vozidel.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,53137 s | počet dotazů: 218 | paměť: 29069 KB. | 08.12.2023 - 18:15:13