V Bratislavě budou jezdit autobusy z Turecka


Dopravní podnik města Bratislava(DPB) ukončil vyhodnocení veřejné zakázky na nákup nových kloubových autobusů. Jeho hlavní částí byl nákup až 70 vozidel do běžného provozu, které nahradí ty nejstarší, až 26-leté Karosy a další vozidla. Zároveň DPB, a. s. tuto zakázku předložil z vlastní iniciativy Úřadu pro veřejné zakázky (ÚVO) na kontrolu. V zájmu transparentnosti výběru a nakládání s veřejnými financemi, jakož i vyloučení jakýchkoliv pochybností, proto bude podpis smlouvy s dodavatelem mírně pozdržen.

Do veřejné soutěže se přihlásilo několik účastníků, přičemž největší zájem byl o první část počítající s dodávkou až 70 vozů. Sešly se celkem 4 nabídky. Kromě očekávané účasti libchavského SORu, který v Bratislavě dosud na poli dodávek nových autobusů dominoval, se přihlásil také polsko-španělský Solaris, německý Mercedes-Benz a poněkud překvapivě také turecký Otokar. Právě poslední jmenovaný se stal nakonec vítězem.

Součástí soutěže bylo i stanovení striktních smluvních požadavků ze strany DPB tak, aby byl vítězný výrobek co nejkvalitnější. I levnější vozidla proto musí splňovat požadavky na kvalitu. Dopravní podnik Bratislava, a. s. požaduje na nové autobusy celkovou záruku 3 roky, záruku 10 let na konstrukci a karoserii a stanovuje sankce za nedodání náhradních dílů ve stanovené lhůtě i sankce za opravy mimo stanovených lhůt.

Autobusy Kent C přinesou do cestování bratislavskou hromadnou dopravou nejvyšší úroveň komfortu a kvality, které jsou garantovány v důsledně nastavených smluvních podmínkách. Důmyslně uspořádaný interiér, nenasákavé sedadla, kamerový systém, WiFi, nabíjení elektronických zařízení a nové barevné linkové transparenty spolu s nižší spotřebou pohonných hmot budou přínosem pro všechny cestující. Setkat se s novými vozidly bude možné od roku 2020 na všech linkách, které obsluhují kloubové vozy.

Cena jednoho nového kloubového autobusu Otokar Kent C je 254 950 €. To je méně, než byla cena nejlevnějších autobusů v minulých letech.

Více na IZdoprava.cz ->   Ve Středočeském kraji ruší dotace na dojíždění studentů do škol

Více informací o autobusech Otokar Vent najdou zájemci na https://www.otokareurope.com/en/our-models/city/kent-c-12-meters

Zdroj: DPB


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,55760 s | počet dotazů: 219 | paměť: 29071 KB. | 08.12.2023 - 20:38:38