SVĚT KNIHY BRNO 2003


0 0 votes
Hodnocení článku

Rádi bychom Vás informovali o novém knižním veletrhu, který bychom chtěli pořádat pravidelně na podzim ve druhé největší metropoli České republiky v Brně. Brno se svým moderně vybaveným a návštěvnicky zavedeným výstavištěm, s nímž se počítá v rámci perspektivních celoevropských výstavních projektů, je městem, jež aktivně přijímá kulturní nabídky. O možném pořádání dalšího veletrhu v Brně jsme uvažovali již dávno a v dnešní době příprav na vstup naší země do Evropské unie se domníváme, že aktuální roli při našem začlenění zaujmou právě regiony, a z tohoto důvodu jsme se rozhodli uspořádat ve dnech 14. – 16. 11. 2003 první ročník národního knižního veletrhu Svět knihy Brno, který bude prodejní knižní akcí s doprovodným programem, do něhož se zapojí i některá knihkupectví v Brně, naši kolegové z Masarykovy univerzity a knihovníci. Chtěli bychom obnovit pořady, jež se setkaly v Praze s poměrně malým ohlasem vzhledem ke konkurenci kulturního prostředí velkoměsta, jako např.  Knižní noc – noc otevřených knihkupectví, jež mohou využít propagace knih v  době konání veletrhu a přilákat návštěvníky na zajímavá setkání se spisovateli a dalšími osobnostmi. V době úvah o konání dalšího knižního veletrhu jsme se setkali s podporou ze strany města Brna, kde nám byla udělena záštita primátora, i se zájmem našich profesních kolegů. Svět knihy Brno se koná na výstavišti BVV v pavilonu D, jehož umístění v blízkosti hlavního vchodu a flexibilní interiér umožňuje celou řadu prezentačních forem.
Popularita akcí na brněnském výstavišti jistě napomůže propagaci nového veletrhu v Brně i v rámci moravského regionu. Věříme, že nový veletrh zaujme své místo v současném prostoru knižního trhu.
Veletrh bude zahájen v pátek 14.11. v 9.00 hodin za účasti náměstka primátora statutárního města Brna PhDr. Richarda Svobody a dalších hostů.
Z autorů a dalších osobností, které se během veletrhu v pořadech představí, to jsou např. Zdeněk Rotrekl, Ota Filip, Ludvík Kundera, Ludvík Vaculík, Emil Hakl, Miloš Urban, Petra Procházková, Jaromír Štětina, Jaroslav Rudiš, Michal Prokop, Václav Neckář, Václav Větvička, Martin C. Putna, Ivan Wernisch, Antonín Přidal, Vladimír Just, Jan Rejžek a mnozí další.
Programy pro odbornou veřejnost: Šance univerzitních vydavatelů v evropském knižním prostoru, seminář o současném stavu, možnostech a výzvách pro vydavatele odborné a studijní literatury, kdy zvláštní pozornost bude věnována redigování odborných textů – pořad připravilo Brněnské centrum evropských studií a nakladatelství VUTIUM, dále zde proběhne pod názvem Dětské čtenářství a knihovny valná hromada Klubu dětských knihoven, pořádaná Svazem knihovníků a informačních pracovníků a v pořadu Zlatá stuha zástupci IBBY, Obce spisovatelů a Klubu ilustrátorů dětské knihy vyhlásí nové stanovy pro stejnojmennou soutěž, Integrace knižních trhů a kultur v EU, pořad prezentující konferenci Federace evropských nakladatelů. Dále v rámci veletrhu proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Evropský fejeton.
Výstavy připravené v místě veletrhu: Klub ilustrátorů dětské knihy, ukázky z  tvorby předních českých ilustrátorů, Literatura – sport – volný čas, literatura se sportovní tematikou a literatura pro volný čas reagující na souběžný veletrh Sport Life, Čeští spisovatelé ve fotografii, pohledem objektivu nakladatele Viktora Stoilova, Čtenář ve fotografii, ukázky příspěvků z fotografické soutěže a dále Z tvůrčí dílny Moravského zemského muzea.
Pořady mimo výstaviště v pátek a v sobotu večer jsou umístěny do brněnských knihkupectví, z nichž některá se zároveň zapojila do Knihkupecké noci, akce, která proběhne v pátek 14.11., kdy bude možné vybraná knihkupectví navštívit až do půlnoci.
celý program a další informace najdete na www.svetknihy.cz
Čísla k veletrhu:
Počet vystavovatelů 89
Počet doprovodných pořadů 47
Počet výstav 5
Partneři: Český rozhlas Brno, Host, Houser, SNIP& CO, Author, Starobrno, Auroton Computer

Kontakt: Jana Chalupová, 224 498 464, 603 439 943, veletrh@svetknihy.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,96592 s | počet dotazů: 203 | paměť: 24572 KB. | 25.07.2024 - 03:43:11