Společnost CAR4WAY rozšířila nabídku sdílených vozů a poskytuje carsharing na celém území Prahy


DSC 0219

Společnost CAR4WAY a.s. na své tiskové konferenci dne 18.9.2018 představila své čtyřleté působení v Praze a své plány do dalšího období. Jako zakládající člen Asociace českého carsharingu pomohla společnost definovat legislativní základy pro provozování sdílení automobilů v Praze. Posledním významným milníkem je současné zavedení volného carsharingu s možností parkovat bezplatně v modrých a fialových zónách po celé Praze. To pro zákazníky znamená jednak konec striktního vracení vozu do stejné lokality, kde si vůz vyzvedli, ale také značné zjednodušení parkování, v již přeplněné Praze.

CAR4WAY tak jako první poskytuje plnohodnotnou službu sdílení vozů, která je standartní ve většině světových metropolích. V současné době je CAR4WAY největším poskytovatelem carsharingu v České republice, a to nejen co do počtu aut, ale také co do rozmanitosti vozového parku. V současné flotile vozů jsou jak osobní vozy značky ŠKODA ve velikosti CITIGO, FABIA, RAPID až po ŠKODA OCTAVIA COMBI, tak i užitkové vozy VW Caddy a Transporter. Nedílnou součástí je také 40 elektromobilů značky Volkswagen e-Golf.

Důležitá je ekologická stránka celého projektu sdílení automobilů. Jeden sdílený vůz nahradí 8 až 12 nevyužívaných vozidel.  Další potenciál carsharingu je v elektromobilně. Oblíbené jsou  elektromobily VW e-Golf, kterými už zákazníci jezdí, tak i další připravované elektromobily značek Volkswagen a ŠKODA.

CAR4WAY od října 2018 do května 2019 každý měsíc rozšíří svoji nabídku mobility o další službu či lokalitu. V říjnu zahájí projekt CAR4WAY v Brně, kde bude pro zákazníky připraveno 50 vozů automobilky ŠKODA, a to modely FABIA, RAPID a ŠKODA OCTAVIA COMBI.

CAR4WAY v číslech:

Uživatelem s největším počtem rezervací je pan Vojtěch, ten si udělal celkem 729 rezervací a najel s námi 10 234 kilometrů.

Pan Zbyněk je rekordmanem v počtu najetých kilometrů – najel 16 075 km při pouhých 59 rezervacích.

Nejdelší trasou jednoho z uživatelů byl výlet do italského města Capoliveri. Trasa měřila přes 1214 km.

Oproti roku 2017 se celkový počet kilometrů podařilo více jak zdvojnásobit, celkově vzrostly téměř o 131 %.

K nejčastěji rezervovaným vozů patří Škoda CITIGO, FABIA a RAPID. Celkový počet rezervací těchto modelů překonal hranici 45 000.

Více informací o možnosti sdílení automobilů najdou zájemci na www.car4way.cz

Foto: B.B.izdoprava.cz

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11007 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20316 KB. | 25.07.2024 - 02:13:19