ŘSD realizuje dvě velké opravy na dálnici D5 mezi Prahou a Plzní.


Od  14. 8. 2013 se pracuje na opravě povrchu vozovky na úseku Cerhovice – Žebrák (exity 34 a 41) ve směru na Prahu, což je kvůli délce téměř 7 km historicky vůbec nejdelší oprava na dálnici D5. Od pondělí 19. 8. 2013 se začíná také opravovat úsek Rokycany – Ejpovice (exity 62 a 67) ve směru na Plzeň. Obě opravy skončí nejpozději v posledních dnech září 2013.

Přípravné práce pro komplexní opravu povrchu vozovky mezi Cerhovicemi a Žebrákem začaly ve středním dělícím pásu již minulý týden. Ve středu 14. 8. 2013 bude doprava převedena do pravého dálničního pásu, kde bude vedena v režimu 1 + 1. Podle intenzit hustoty dopravy, kterou ŘSD na základě elektronických dat dlouhodobě sleduje, by nemělo docházet k výraznější tvorbě kolon. Řidiči by ovšem měli být připraveni na zvýšenou intenzitu dopravy každý pátek ve směru na Německo a v neděli odpoledne ve směru na Prahu. V těchto časech mohou počítat s tvorbou kolon a mírným zdržením

V úseku Rokycany – Ejpovice bude doprava vedena v levém dálničním pásu v režimu 2 + 1 pruhy, kdy dva pruhy budou řidičům k dispozici ve směru na Německo, a to z důvodů jízdy pomalých vozidel ve stoupání. Toto omezení ale začne až 2. 9. 2013, v mezidobí budou v úseku probíhat práce na opravě velkého dálničního mostu u Klabavy, které omezí provoz pouze krátkodobě.

„Jsem rád, že se nám daří již druhým rokem realizovat tyto rozsáhlé dálniční opravy tak, jak je tomu zvykem v sousedních vyspělých státech, a že řidiči na úkor krátkodobé nekomfortní jízdy v uzavírkách budou mít k dispozici souvislý několikakilometrový nový dálniční povrch ještě do začátku letošní zimní sezóny,“ komentuje obě zahajované opravy generální ředitel ŘSD David Čermák.

V průběhu prací na obou opravách dojde k následujícím omezením:

1. uzavírka všech větví mimoúrovňové křižovatky Cerhovice (EXIT 41). Objízdné trasy budou včas a dostatečně vyznačeny.
2. ve směru na Prahu budou uzavřeny vjezdové a nájezdové větve na mimoúrovňové křižovatce Žebrák (EXIT 34).
3. během provádění opravy vozovky u odpočívky AGIP u Záluží v kilometru 36,7 ve směru na Prahu bude tato odpočívka na nezbytnou dobu uzavřn.
4. ve směru z Prahy bude uzavřen výjezd 62 na Rokycany (EXIT 62) a rovněž tak nájezd z Rokycan na Plzeň. Objízdné trasy budou včas a dostatečně vyznačeny.

Maximální povolená rychlost v místech uzavírek bude omezena na 80 km/h. „Pokud budou všichni řidiči rychlost v daných úsecích dodržovat, nebudou mít omezení významný vliv a doprava bude probíhat plynule a bezpečně,“ konstatuje David Čermák a dodává: „V případě zúžení do jednoho pruhu bude důležité, aby všichni řidiči věnovali jízdě patřičnou pozornost a používali pravidlo o zipování. Pak by nemusely nastat problémy ani při zvýšené dopravní intenzitě. Znovu tak apelujeme na ohleduplnost a soustředěnost řidičů, aby zbytečně nedocházelo k nebezpečným situacím a tvorbě dlouhých kolon.“

Zdroj. ŘSD

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,25301 s | počet dotazů: 190 | paměť: 20207 KB. | 17.07.2024 - 23:54:08