Řidiči pozor! Průmyslová ulice v Praze se chystá na letní proměnu


Prumus
5 1 vote
Hodnocení článku

V pondělí 24. června začaly přípravné práce, které předcházejí rekonstrukci druhé poloviny pražské Průmyslové ulice. Už loni v létě se řidiči v Praze museli vypořádat s opravami Průmyslové ulice – a očekávané kolony naštěstí nevznikaly. Letos se historie opakuje a od konce června až do konce srpna proběhne další etapa rekonstrukce. Tentokrát se dotkne úseku mezi Tiskařskou a U Stavoservisu ve směru na Hostivař. Na co byste se měli připravit?

Doprava v jednom pruhu a komplikace ve špičkách

Po dobu přípravných prací a samotné uzavírky bude doprava svedena do jednoho pruhu v protisměru. Technická správa komunikací (TSK) vydala varování před značnými komplikacemi, a to především v dopravních špičkách.

Uzavírka a vratný přejezd

Od 29. června do konce srpna dojde k uzavření celého jízdního pásu ve směru z Hloubětína do Hostivaře. Provoz bude probíhat obousměrně v druhém pruhu. Vjezd do ulice Teplárenská bude umožněn pouze v omezeném termínu od 9. července do 31. srpna.

Pro řidiče, kteří budou mít namířeno do Fashion Areny a spalovny odpadů z Hloubětína do Hostivaře, bude zřízen vratný přejezd přes dělící pás za stavbou.

Oprava zahrnuje kompletní výměnu všech vrstev vozovky, vybudování nového odvodnění a obnovu dopravního značení včetně zastávek pro MHD.

Využívejte alternativní trasy

TSK v tomto období řidičům doporučuje sledovat dopravní značení v Praze a využívat alternativní trasy, aby se vyhnuli dopravním zácpám. Konkrétní návrhy tras bohužel nejsou k dispozici, ale díky aktuálním dopravním informacím by na silnicích nemělo docházet k větším komplikacím.

Jak to bude s MHD?

Zastávka MHD Spalovna Malešice bude po dobu rekonstrukce mimo provoz. Cestující musí využít zastávku Zamenhofova naproti Fashion Areně.

Nezapomeňte sledovat dopravní zpravodajství a před cestou si v dostatečném předstihu naplánujte trasu s ohledem na aktuální situaci. Aktuální informace o dopravním omezení najdete na stránkách Technické správy komunikací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15788 s | počet dotazů: 199 | paměť: 24380 KB. | 16.07.2024 - 06:14:50