Praha schválila základní pravidla pro nové parkovací zóny


Na dnešním zasedání  schválila Rada hlavního města Prahy nové Zásady pro zřizování zón placeného stání na území hl. m. Prahy dle nové Koncepce rozvoje zón placeného stání na území hl. m. Prahy schválila dnes městská rada. „Tyto nové Zásady budou platné pro nové oblasti, kde budou zóny placeného stání nově zřizovány,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Nouza.

V nových parkovacích zónách budou platit tři typy parkovacích zón s barevným odlišením.

  • modrá (rezidentní režim) s neomezeným parkováním rezidentů/abonentů umožňující časově omezené placené parkování návštěvníků
  • fialová (smíšený režim) rezidentně návštěvnický s neomezeným parkováním rezidentů a časově omezeným placeným parkováním návštěvníků
  • oranžová (návštěvnický režim) s časově omezeným placeným stáním návštěvníků.

Maximální doba stání bude stanovena pouze pro návštěvníky ZPS, pro rezidenty/abonenty se doba parkování v modrých a fialových zónách neomezuje. V modré a oranžové zóně – maximální doba stání 3 hodiny, ve fialové zóně – maximální doba stání 24 hodin s tím, že je možná místní úprava.

„Využití nových technologií nabídne uživatelům lepší komfort, takže ve smíšených a návštěvnických zónách bude možné platit jak v parkovacích automatech, tak prostřednictvím virtuálních parkovacích hodin, tj. SW aplikace pro úhradu parkovného prostřednictvím internetu, smartphonu, apod.,“ dodal náměstek primátora Nouza.

Pro stávající oblasti zón placeného stání na území městských částí Praha 1, Praha 2, Praha 3 a Praha 7 zůstanou v platnosti původní Zásady pro zřizování zón placeného stání na území hl. m. Prahy. Ukončení jejich platnosti se předpokládá spolu s přechodem těchto městských částí na novou Koncepci rozvoje zón placeného stání na území hl. m. Prahy. Tedy až skončí Mandátní smlouvy na správu zón placeného stání, tj. koncem roku 2017 (Praha 1, Praha 2) resp. na jaře 2018 (Praha 3 a Praha 7).  Platnost jednorázových stíracích parkovacích karet (návštěvnických) bude ukončována postupně.

Zdroj: Magistrát hl.m. Prahy

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,26049 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20288 KB. | 17.07.2024 - 17:33:51