Omezení letecké dopravy na pražském Letišti Václava Havla


Dle nařízení vlády platné od 16. 3. 2020 platí zákaz vstupu na území České republiky pro všechny přilétající cizince, s výjimkou cizinců s přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem na území České republiky. Dále pak platí zákaz vycestovat všem občanům České republiky a cizincům s trvalým nebo s přechodným pobytem nad 90 dnů na území České republiky.

Od půlnoci z pátku 13. března na sobotu 14. března 2020 vstupuje v platnost opatření Vlády České republiky, které omezí pohyb cizinců a občanů České republiky mezi Českou republikou a rizikovými zeměmi. Dodržování opatření Vlády České republiky při překračování státních hranic je plně v kompetenci odpovídajících státních složek. Letiště Praha je s těmito složkami v nepřetržitém kontaktu. Všem zúčastněným složkám státu poskytujeme součinnost při realizaci a zajištění dodržování opatření vlády.

Cestující, kterých se opatření dotkne, by neměli vůbec cestovat na letiště a měli by kontaktovat letecké společnosti. Ty jim případně nabídnou náhradní řešení. Letiště Praha bude cestující informovat například prostřednictvím polepů hned u vchodů do letištních terminálů, prostřednictvím internetových stránek Letiště Praha, sociálních sítí nebo prostřednictvím pracovníků na informacích nebo na informační lince letiště, která je k dispozici 24 hodin denně.

O cestující, kterých se opatření dotkne a kterým nebude umožněn vstup na území České republiky, se Letiště Praha postará prostřednictvím celé řady opatření. Všichni cestující budou okamžitě po nevpuštění na území České republiky informováni o dalším postupu a odkázání na leteckou společnost. V případě, že letecká společnost nebude schopna těmto cestujícím nabídnout okamžité náhradní řešení, poskytneme cestujícím zázemí s občerstvením, hygienickými potřebami, přístupem k telefonu a počítači. Na vyžádání jim bude k dispozici také zdravotní péče.

Více informací se dozvíte na Twitteru Letiště Praha: @PragueAirport.

Zdroj: LVH


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Letiště Václava Havla Praha odbavilo za loňský rok 13 074 517 cestujících

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,91420 s | počet dotazů: 229 | paměť: 29071 KB. | 08.12.2023 - 19:42:04