Na zahájení plavební sezóny na Brněnské přehradě bude i nový parník Lipsko


0 0 votes
Hodnocení článku

Slavnostní defilé všech lodí, které se budou v letošním roce plavit po hladině přehrady, se uskuteční v sobotu 8.května 2010.

Lodní dopravu na Brněnské přehradě provozuje Dopravní podnik města Brna a v den zahájení bude plavba pro veřejnost ZDARMA. Další dny už se budou lodě plavit dle jízdního řádu a ceníku – viz. stránky www.dpmp.cz Současný lodní park se skládá ze dvou menších jednopalubových lodí Brno a Pionýr. Právě loď Pionýr, která slouží už 60 let, nahradí nový parník Lipsko. Parník dlouhý 25 metrů vyrobili ve vesničce Hlavečník na Pardubicku. Parník má atypickou vyvýšenou záď a pluje na elektrický pohon. Loď nabízí bezbariérový přístup  a stojí 15,5 miliónu korun. Další obdobné lodě by měly na přehradu vyplout do roku 2012. V lodním parku jsou v současné době ještě čtyři větší dvoupalubní lodě Veveří, Dallas, Bratislava a Praha. Všechny lodě mají elektrický pohon.

V loňském roce byla plavební sezóna vynechána z důvodů čištění přehrady od sinic. Letos budou moci návštěvníci Brněnské přehrady lodní linky opět využívat.

Trochu historie: Lodní doprava byla na přehradě zahájena 5.5.1946 na trase Bystrc – Kozí horka – Sokolské koupaliště – Osada – Rokle – Obora – Zouvalka a hrad Veveří. V letech 1948 – 1949 byla plavební dráha prodloužena na Mečov a do Veverské Bitýšky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,77316 s | počet dotazů: 201 | paměť: 24545 KB. | 22.07.2024 - 02:53:05