Na letišti v Českých Budějovicích zahájili výstavbu terminálu pro odbavení cestujících


3

Terminál je součástí druhé etapy modernizace, která bude stát zhruba 495 milionů korun. Doba stavby 550 dní s dokončením do května 2019. Zhotovitelem je  firma HOCHTIEF CZ a.s. Tak zní scénář II. etapy modernizace Letiště České Budějovice v Plané, která slavnostně začala v úterý 12. prosince. Provoz v plném veřejném mezinárodním rozsahu by tu mohl být zahájen až po udělení příslušného certifikátu, tedy někdy během roku 2020.

Podle prvního náměstka hejtmanky Josefa Knota modernizace obnáší výstavbu terminálu pro odbavení cestujících či vybavení letiště radionavigací. „Počítá se i s rozšířením odbavovací plochy, stavbou parkoviště pro cestující nebo vybudováním zázemí pro zabezpečení leteckého provozu,“ pokračoval Knot.

Po dokončení modernizace Nyní zde mohou přijímat a odbavovat středně velká letadla do rozpětí křídel 36 metrů

Vlastníkem areálu letiště je Jihočeský kraj. Provoz zajišťuje společnost Jihočeské letiště České Budějovice, v níž je kraj rovnocenně zastoupen s městem České Budějovice. Nyní je držitelem licence pro neveřejný mezinárodní provoz. Ta mu umožňuje přijímat a odbavovat středně velká letadla do rozpětí křídel 36 metrů. Kvůli chybějícímu vybavení tu zatím nelze přijímat lety za zhoršeného počasí a letadla tu mohou přistávat pouze ve dne a za dobré viditelnosti.

Druhá etapa modernizace Letiště České Budějovice navázala na I. etapu z roku 2010. Provedena byla tehdy například rekonstrukce řídicí věže i administrativní budovy a oplocení od sebe oddělilo veřejnou a neveřejnou zónu. Kraj do ní investoval 110 milionů korun.

Zdroj: Jčk


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,25962 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20271 KB. | 25.07.2024 - 01:31:18